Tomasz Kafarski zastąpi Franciszka Smudę w Górniku Łęczna

0
Tomasz Kafarski

Tomasz Kafarski w nadchodzącym sezonie poprowadzi Górnika Łęczna. 42-letni szkoleniowiec na stołku trenerskim zastąpił Franciszka Smudę. Przypomnijmy, że Górnik zakończył zeszłoroczny sezon w strefie spadkowej Ekstraklasy i w sezonie 2017/2018 będzie występować w Nice I Lidze.

W klubie z Łęcznej nie działo się najlepiej w ostatnim czasie. Największym problemem jest sytuacja finansowa. Władze klubu chcą zaoszczędzić, obcinając pensje piłkarzom, ale ci nawet nie chcą o tym myśleć. Do tego doszło do kluczowych zmian na ławce trenerskiej. Najpierw z drużyną pożegnał się Arkadiusz Onyszko, trener bramkarzy, a następnie poinformowano o zakończeniu współpracy z pierwszym szkoleniowcem – Franciszkiem Smudą. Kilka tygodni wcześniej zapowiadano jednak, że były selekcjoner reprezentacji Polski pozostanie na stanowisku.

Kafarski na ratunek

Jeden problem udało się już rozwiązać. Nowym trenerem Górnika Łęczna został Tomasz Kafarski, który poprzednio związany był z Drutexem Bytovią Bytów. 42-letni szkoleniowiec posiada też doświadczenie z Ekstraklasy. W latach 2009-2011 był trenerem Lechii Gdańsk, a w 2012 roku zanotował epizod w Cracovii.

Zmiana sztabu

Tomasz Kafarski nie zna jeszcze nazwisk swoich najbliższych współpracowników. Na pewno nie będą to ludzie, którzy doradzali Franciszkowi Smudzie. Wspomnieliśmy już o odejściu z klubu trenera bramkarzy. W poniedziałek Górnik Łęczna poinformował za pośrednictwem Twittera, że z drużyną żegnają się również Szymon Gieroba i Dariusz Mrózek, odpowiedzialni do tej pory za przygotowanie motoryczne i analizę taktyczną.

Poprzedni artykułSandecja pozyska trzeciego lewego obrońcę w obecnym oknie transferowym
Następny artykułDominic Solanke podpisał kontrakt z Liverpoolem