Tiemoue Bakayoko zamienił Monaco na Londyn

0

Chelsea Londyn w sobotę zaprezentowała nowego zawodnika. Jest nim Tiemoue Bakayoko, który na Wyspy Brytyjskie przeniósł się z AS Monaco.

O transferze reprezentanta Francji do Chelsea Londyn spekulowano już kilka tygodni temu. Plotki wreszcie znalazły swoje potwierdzenie i “The Blues” doszli do porozumienia z AS Monaco. Tiemoue Bakayoko miał kosztować 40 milionów euro i z nowym klubem podpisał pięcioletni kontrakt. Ciekawostką jest fakt, iż Chelsea usługami tego gracza była zainteresowana już w 2011 roku, jednak wtedy nie doszło do sfinalizowania transferu.

22-latek poważną przygodę z futbolem rozpoczął w Stade Rennes, w którym w 2013 roku został dokooptowany do pierwszego zespołu. Bakayoko rok później za osiem milionów euro przeniósł się do drużyny z księstwa Monako, w której występował aż do transferu na Wyspy.

Bakayoko zabrał głos podczas oficjalnej prezentacji w nowym zespole:

– Cieszę się, że jestem tutaj i dołączę do tak wspaniałego zespołu, jakim jest Chelsea Londyn. Dorastałem oglądając Chelsea. Złożenie podpisu było dla mnie naturalną rzeczą, ponieważ w dzieciństwie uwielbiałem ten klub. Czekam na swój dalszy piłkarski rozwój pod okiem znakomitego trenera i wśród świetnych kolegów z drużyny.

22-latek w poprzednich rozgrywkach był ważnym ogniwem układanki trenera Leonardo Jardima. Francuz ogólnie zagrał w 51 meczach, w których zdobył trzy bramki oraz odnotował jedną asystę. Bakayoko za dobrą grę został nagrodzony debiutem w reprezentacji “Trójkolorowych”.

Poprzedni artykułWypromował się w Polsce – Stanislav Lobotka przeszedł do Celty Vigo
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Vassiljev zmarnował karnego, Cracovia może cieszyć się z punktu