Thierry Henry – Dziedzictwem Wengera są “The Invincibles”

0
thierry henry

Thierry Henry wypowiadając się na temat odejścia Arsène’a Wengera z Arsenalu podkreśla jego dokonania, w tym stworzenie niesamowitej drużyny, nazywanej przez kibiców “The Invincibles”.

W erze Premier League dokonał tego tylko Arsenal, a w całej historii ligi angielskiej udało się to też tylko Preston North End. W sezonie 2003/04 Arsène Wenger poprowadził “Kanonierów” do mistrzostwa Anglii i w całym sezonie ligowym nie zaznał smaku porażki. Thierry Henry, który w pamiętnym sezonie został królem strzelców zdobywając aż 30 bramek, nie ukrywa, że francuski menedżer w końcu zostanie doceniony za sukcesy z przeszłości:

– W ostatnim czasie ludzie często zapominali o tym, czego Wenger dokonał w przyszłości. Teraz, gdy ogłosił swoje odejście z klubu po 22 latach, wszyscy mogą pomyśleć i porozmawiać o jego dziedzictwie. Tym bez wątpienia jest drużyna “The Invincibles”.

Wyśmienity napastnik, który podczas rządów 68-letniego menedżera zdobył aż 175 ligowych bramek podkreśla, że czas na celebrację dokonań Wengera przyjdzie jednak dopiero po zakończeniu sezonu, w którym wciąż można wygrać ważne trofeum:

– Cieszę się, że teraz możemy rozmawiać o tym, czego Wenger dokonał. Nie zapominajmy jednak, że w tym sezonie Arsenal wciąż może sięgnąć po Ligę Europy. Nie zaczynajmy świętować, zdobycie takiego tytułu byłoby pięknym zakończeniem jego historii w klubie.


Piłkarze  Arsenalu kolejne ligowe spotkanie rozegrają już w niedzielę. Wtedy to podejmą przed własną publicznością West Ham United. Według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą oczywiście gospodarze – kurs na ich wygraną wynosi 1,56. Remis wyceniany jest na 4,40, a zwycięstwo “Młotów” na 5,60.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułKto zostanie następcą Arsène’a Wegnera?
Następny artykułManuel Neuer wrócił do treningów z drużyną