Thiago Motta planuje wprowadzenie rewolucyjnego ustawienia 2-7-2!

0
Thiago Motta

Tego po prostu się nie spodziewaliśmy. Pracujący z młodzieżą Paris Saint-Germain Thiago Motta planuje wprowadzenie rewolucyjnego systemu taktycznego z siedmioma pomocnikami!

36-latek jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Paris Saint-Germain, a po zakończeniu piłkarskiej kariery zaczął się szkoleniem młodzieży w klubie z Parc des Princes. Thiago Motta odpowiada za prowadzenie drużyny do lat 19, a o jego pracy już zrobiło się bardzo głośno. Wszystko dlatego, że Włoch rozważa wprowadzenie rewolucyjnego ustawienia z dwoma obrońcami, siedmioma pomocnikami i dwoma napastnikami! W jaki sposób wyjaśnić taki pomysł? Oddajemy głos samemu zainteresowanemu:

– Lubię ofensywne podejście do futbolu. Chcę, by prowadzone przeze mnie drużyny były zwarte, grały wysokim pressingiem i umiały poruszać się bez piłki. Ważne jest to, by piłkarz zawsze miał do wyboru kilka opcji podania. Mój plan zakłada obecność bramkarza w środku gry. Dla mnie napastnik to pierwszy obrońca, a golkiper jest pierwszym napastnikiem.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? My na razie po prostu nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć. Thiago Motta uważa jednak, że taki system gry może przynieść wymierne efekty. Jego zdaniem napastnicy powinni wywierać presję na rywalach, a bramkarz czynnie włączać się w rozgrywanie akcji daleko od pola karnego. Czy w tym szaleństwie jest metoda?


Nie zapomnijcie obserwować naszego profilu na Facebooku, a także dołączyć do naszej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucamy wszystkie typy, znajdziecie tam kolejne odcinki serii Ekstraklasa TYPY, La Liga TYPY, Mecze Towarzyskie TYPY, Bundesliga TYPY i innych.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPodopiecznych Czesława Michniewicza czeka niezwykle trudne zadanie
Następny artykułLegia Warszawa szykuje transfer ciekawego skrzydłowego