Thiago Motta

Tego po prostu się nie spodziewaliśmy. Pracujący z młodzieżą Paris Saint-Germain Thiago Motta planuje wprowadzenie rewolucyjnego systemu taktycznego z siedmioma pomocnikami!

36-latek jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Paris Saint-Germain, a po zakończeniu piłkarskiej kariery zaczął się szkoleniem młodzieży w klubie z Parc des Princes. Thiago Motta odpowiada za prowadzenie drużyny do lat 19, a o jego pracy już zrobiło się bardzo głośno. Wszystko dlatego, że Włoch rozważa wprowadzenie rewolucyjnego ustawienia z dwoma obrońcami, siedmioma pomocnikami i dwoma napastnikami! W jaki sposób wyjaśnić taki pomysł? Oddajemy głos samemu zainteresowanemu:

– Lubię ofensywne podejście do futbolu. Chcę, by prowadzone przeze mnie drużyny były zwarte, grały wysokim pressingiem i umiały poruszać się bez piłki. Ważne jest to, by piłkarz zawsze miał do wyboru kilka opcji podania. Mój plan zakłada obecność bramkarza w środku gry. Dla mnie napastnik to pierwszy obrońca, a golkiper jest pierwszym napastnikiem.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? My na razie po prostu nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć. Thiago Motta uważa jednak, że taki system gry może przynieść wymierne efekty. Jego zdaniem napastnicy powinni wywierać presję na rywalach, a bramkarz czynnie włączać się w rozgrywanie akcji daleko od pola karnego. Czy w tym szaleństwie jest metoda?


Nie zapomnijcie obserwować naszego profilu na Facebooku, a także dołączyć do naszej bukmacherskiej grupy, gdzie wrzucamy wszystkie typy, znajdziecie tam kolejne odcinki serii Ekstraklasa TYPY, La Liga TYPY, Mecze Towarzyskie TYPY, Bundesliga TYPY i innych.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.