Thiago Maia najdroższym zakupem LOSC Lille w historii!

0

LOSC Lille nie próżnuje podczas letniego okienka transferowego. Drużyna występująca w Ligue 1 dokonała rekordu transferowego, bowiem kupiła nowego gracza, którym jest Thiago Maia.

Lille podczas aktualnego okienka transferowego przeprowadza prawdziwą rewolucję. Potwierdza to fakt, iż do drużyny dołączyło ośmiu nowych zawodników, z których aż trzech kosztowało więcej niż 10 milionów euro. We wtorek do takich graczy jak: Thiago Mendes, Nicolas Pepe czy Luiz Araujo dołączył Brazylijczyk Thiago Maia.

Młodzieżowy reprezentant Brazylii od początku przygody z futbolem był związany z FC Santos, a w 2015 roku został dokooptowany do pierwszego składu tego zespołu. Maia przez dwa lata radził sobie bardzo dobrze. 20-latek zanotował 72 mecze, w których strzelił cztery bramki oraz zaliczył dwie asysty.

Dobra gra Brazylijczyka spowodowała, że zainteresowały się nim europejskie kluby. Środkowy pomocnik zdecydował się wybrać ofertę LOSC Lille, z którym podpisał pięcioletni kontrakt. FC Santos na sprzedaży młodego zawodnika sporo zarobi, bowiem na konto tego klubu wpłynie 14 milionów euro. Tym samym jest to największy zakup w historii drużyny z Lille. Wcześniej największą kwotę wydano na wyżej wspomnianego Luiza Araujo, który kosztował 10,50 milionów euro.

Thiago Maia podczas oficjalnej prezentacji przyznał, że gra w Europie to od zawsze było jego marzenie:

– Od początku przygody z futbolem liczyłem, że kiedyś nadejdzie taki dzień, że będzie mi dane grać w Europie. Rozmawiałem z moją rodziną i zdecydowaliśmy, że LOSC Lille to najlepszy wybór. Jestem dumny, że zostałem zawodnikiem tego klubu.

Poprzedni artykułDrugi letni transfer z udziałem Sardara Azmouna
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 199