Thiago Cionek przeniesie się do ligi tureckiej?

0

Thiago Cionek w przyszłym sezonie może być zawodnikiem klubu z ligi tureckiej. O transfer zawodnika US Palermo mocno zabiega Kayserispor.

Reprezentant Polski od 2012 roku występuje we Włoszech. Wtedy środkowy obrońca za 400 tysięcy euro przeszedł z Jagiellonii Białystok do Padovy. Thiago Cionek w tym zespole spędził dwa lata, podczas których na jeden sezon został wypożyczony do Modena FC. Piłkarz posiadający również brazylijskie obywatelstwo w 2014 roku na stałe przeniósł się do Modeny, a dwa lata później został zawodnikiem US Palermo, w którym występuje po dzień dzisiejszy.

Cionek w poprzednim sezonie był ważną postacią swojego zespołu. 31-latek we wszystkich rozgrywkach wystąpił łącznie w 30 meczach. Dobra gra reprezentanta Polski nie uchroniła Palermo przed spadkiem do Serie B.

Środkowy obrońca wkrótce może zmienić klub. Zainteresowany jego transferem jest Kayserispor. Drużyna ta w poprzednim sezonie tureckiej ekstraklasy zajęła 15. miejsce, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej oczekiwań. Włodarze zespołu z tego powodu planują kilka wzmocnień.

To, że Kayserispor jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Cionka, potwierdza wypowiedź wiceprezesa tego klubu, Naci Bedira:

– Umowa Cionka obowiązuje jeszcze rok, ale mimo to jesteśmy nim zainteresowani. Rozmawiamy z jego obecnym pracodawcą. Jeśli uda nam się porozumieć co do warunków transferu, to sprowadzimy go do siebie.

Transfer do tureckiej SuperLig jest związany ze swego rodzaju ryzykiem. Przekonał się o tym Łukasz Szukała, który w 2015 roku przeniósł się do Osmanlisporu, a następnie stracił zaufanie szkoleniowca reprezentacji Polski, Adama Nawałki.

Poprzedni artykułFraser Forster na dłużej w Southampton
Następny artykułRoberto Baggio – Nauczyłem się żyć z bólem