Tarcza Dobroczynności – Arsenal z pierwszym trofeum w sezonie

0
arsenal

Arsenal sięgnął po Tarczę Dobroczynności, pokonując dopiero w rzutach karnych londyńską Chelsea. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Po raz pierwszy a Anglii w konkursie jedenastek zastosowano metodę ABBA.

Część dochodu ze sprzedaży biletów z tego spotkania miała zostać przeznaczona dla rodzin ofiar pożaru w londyńskiej Grenfell Tower. Wszyscy zgromadzeni na Wembley uczcili też minutą ciszy osiemdziesiąt zmarłych wówczas osób.

Obie ekipy przystąpiły do meczu bez ważnych zawodników w składzie. W Chelsea zabrakło Edena Hazarda, w Arsenalu – Alexisa Sancheza, który niedawno wznowił treningi i Mesuta Ozila.

W pierwszej połowie przewagę miał Arsenal, ale podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili jej udokumentować golem. Najlepsze okazje zmarnowali Alexandre Lacazette i Granit Xhaka. Francuski napastnik trafił w słupek, natomiast strzał Szwajcara fenomenalnie obronił Thibaut Courtois.

W 28. minucie miała miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja. W polu karnym Kanonierów o górną piłkę walczyli Gary Cahill i Per Mertesacker. W wyniku tego starcia Niemiec z zakrwawionym łukiem brwiowym musiał opuścił murawę.

per-mertsacker

Zastąpił go Sead Kolaszinac, dla którego był to absolutny debiut w ekipie z Emirates Stadium.

Jednak to Chelsea wyszła jako pierwsza na prowadzenie w tym meczu. Strzelcem gola Victor Moses. Nigeryjczyk wykorzystał podanie Gary Cahilla i pokonał Petra Cecha.

Arsenal atakował, starając się odrobić stratę do rywala. Pomocną dłoń wyciągnął dopiero Pedro. Reprezentant Hiszpanii został wyrzucony z boiska za brutalny faul na Mohamedzie Elnenym.

W 82. minucie było już 1:1. Po dośrodkowaniu Granita Xhaki, Sead Kolasinac strzałem głową zdobył wyrównującego gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Jednak kibiców nie czekała dogrywka, ale od razu konkurs jedenastek. Były one rozgrywane według nowej formuły nazwanej ABBA.

Polega na tym, że drużyna, która wygrała losowanie strzela jako pierwsza, ale potem rywale mają dwa rzuty karne do strzelenia. Kolejne serie wyglądają analogicznie.

W konkursie jedenastek lepsi okazali się podopieczni Wengera, wygrywając 3:1. W drużynie Chelsea pomylili się Courtois i Alvaro Morata.

Arsenal – Chelsea 1:1 (0:0), karne 3:1

0:1 Moses 47′
1:1 Kolasinac 82′

Arsenal:

Cech, Holding, Mertesacker (32′ Kolasinac), Monreal, Elneny, Xhaka, Oxlade-Chamberlain, Bellerin, Iwobi (67′ Walcott), Welbeck, Lacazette (66′ Giroud)

Chelsea:

Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill; Moses, Fabregas, Kante, Alonso (79′ Rudiger); Willian (82′ Musonda), Batshuayi (74′ Morata), Pedro

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Pierwsze gole i pierwsze zwycięstwo Sandecji
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Lech triumfuje w Krakowie, zmiennicy w roli głównej