Taras Romańczuk otrzymał polskie obywatelstwo

0
Taras Romanczuk

Zawodnik Jagiellonii Białystok, Taras Romańczuk, doczekał się pozytywnej odpowiedzi i przyznane mu zostało polskie obywatelstwo. Uroczyste przekazanie dokumentu nastąpi w najbliższy piątek, 2 marca.

Kilka dni temu na łamach radia internetowego “Weszło FM” Krzysztof Stanowski zdradził, że Taras Romańczuk wkrótce otrzyma polskie obywatelstwo, w związku z czym będzie mógł być brany pod uwagę, jeśli chodzi o grę w reprezentacji Polski. Długo nie musieliśmy czekać na potwierdzenie tej informacji – tą nowiną podzieliła się oficjalna strona internetowa klubu, w którym występuje pomocnik, czyli Jagiellonii Białystok.

26-latek nie ukrywa zadowolenia z takiego rozwoju sytuacji, a także jest wdzięczny osobom, które pomogły mu w uzyskaniu tego aktu:

– Jestem bardzo szczęśliwy i cieszę się z tego, że czas i energia, jaką poświęciłem nie tylko ja, ale też ludzie z klubu, którzy pomogli mi przygotować wszystkie dokumenty, nie poszły na marne.

Romańczuk nigdy nie grał w reprezentacji Ukrainy, przez co otwiera się przed nim możliwość występów w polskiej drużynie narodowej. Piłkarz przyznał, że podchodzi do tego ze sporym dystansem:

– Podchodzę do tego na spokojnie. Nie myślę teraz o tym, w reprezentacji są od tego odpowiedni ludzie, którzy obserwują na bieżąco wszystkich kandydatów do gry w kadrze. Jest zdecydowanie za wcześnie, by cokolwiek o tym mówić.

Jagiellonia Białystok w najbliższej kolejce LOTTO Ekstraklasy zmierzy się z będącą w kryzysie Lechią Gdańsk. Bukmacher Fortuna w tym spotkaniu faworyzuje drużynę z Podlasia, na której wygraną kurs wynosi @ 1.90.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułRooney – Potrzebuję presji, nie pieniędzy
Następny artykułOkienko transferowe skrócone we wszystkich zawodowych ligach w Anglii