Szymon Żurkowski wyróżniony przez UEFA

0

Szymon Żurkowski jest jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia występujących w LOTTO Ekstraklasie. Młodzieżowy reprezentant Polski został doceniony także przez UEFA, która przygotowała listę 50-ciu największych talentów piłkarskich.

Górnik Zabrze jest objawieniem tego sezonu LOTTO Ekstraklasy, a duży wkład w to ma Szymon Żurkowski. Zawodnik, który jeszcze do niedawna występował w trzeciej lidze zdołał się przebić do pierwszego zespołu i teraz jest sobie trudno wyobrazić Górnik bez niego w składzie.

Dobra gra 20-latka jest także zauważana poza granicami naszego kraju. Oficjalna strona internetowa UEFA opublikowała zestawienie najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. W tym gronie znalazł się właśnie Żurkowski, który jest porównywany do Zbigniewa Bońka. “Mało znany na arenie międzynarodowej, ale w Polsce reklamowany jako “nowy Zbigniew Boniek”, defensywny pomocnik ma niesamowitą wytrzymałość” – oto jego argumentacja.

Pomocnik znalazł się w doborowym towarzystwie, bowiem w tym zestawieniu uwzględniono między innymi także: Leona Baileya, Milana Skrinara, Benjamina Pavarda, Amine Harita, czy Stefana Milinkovicia-Savicia. Pełne lista TUTAJ.

Żurkowski na łamach “SuperExpress” skomentował porównanie do Bońka, które go nie przytłacza, a motywuje do dodatkowej pracy:

– To wspaniałe uczucie usłyszeć, że ludzie porównują mnie do Zbigniewa Bońka. To dla mnie wielki komplement. Nie onieśmiela mnie to. Bardziej zachęca do ciężkiej pracy i motywuje, że to, co robię, ma sens. Skoro tak wiele osób mówi, że piłkarsko przypominam prezesa Bońka, to pewnie coś w tym jest. Prezes Boniek był wybitnym piłkarzem, miał karierę pełną sukcesów w silnych klubach. Ja dopiero pierwszy rok gram w ekstraklasie, niedawno występowałem w trzeciej lidze.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułFantasy Premier League – podsumowanie 22 kolejki z ligą Gol.pl!
Następny artykułWilliam Gallas – Gdy zdobyłem mistrzostwo Premier League, czułem się jak król Anglii cz.2