Szczyt coraz bliżej, Polacy awansują na 6. miejsce w rankingu FIFA

0
Reprezentacja Polski

Najnowszy ranking FIFA zostanie opublikowany dopiero 6 lipca. Już teraz jesteśmy jednak w stanie stwierdzić, że reprezentacja Polski awansuje w nim na szóste miejsce! Nigdy w historii nie byliśmy sklasyfikowani aż tak wysoko.

Dopiero co zadebiutowaliśmy w czołowej dziesiątce rankingu FIFA, a niebawem czeka nas kolejny awans. Przypomnijmy, że obecnie zajmujemy dziesiątą pozycję, na którą awansowaliśmy w czerwcu. To historyczny moment dla polskiego futbolu, ponieważ nigdy wcześniej nie znajdowaliśmy się w gronie dziesięciu najlepszych reprezentacji.

Najlepsze przed nami

W eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata wygraliśmy 3:1 z Rumunią, dzięki czemu nasza pozycja będzie jeszcze wyższa. Zwycięstwo zagwarantowało nam awans na siódme miejsce, ale odpowiednie wyniki w Pucharze Federacji sprawiły, że 6 lipca awansujemy na szóstą lokatę.

W najnowszym notowaniu Polska wyprzedzi jednego z półfinalistów Pucharu Konfederacji. O tym, która z reprezentacji znajdzie się za podopiecznymi Adama Nawałki, zadecyduje starcie Portugalii z Chile. Zwycięzcy tego spotkania nas wyprzedzą, ale przegrani będą oglądać nasze plecy.

Dla reprezentacji Polski celem jest utrzymanie jak najwyższej pozycji w rankingu FIFA aż do października. Na jego podstawie zostanie dokonany podział koszyków, które będą służyć do losowania grup mistrzostw świata w Rosji. W najlepszej sytuacji znajdą się zespoły z miejsc 1-7, które w fazie grupowej trafią tylko i wyłącznie na niżej sklasyfikowanych przeciwników. W tej chwili Polska wyprzedza takie potęgi, jak choćby Hiszpania czy Francja. Co ciekawe, wciąż wyprzedzają nas Szwajcarzy, którzy okazali się od nas słabsi w zeszłorocznych mistrzostwach Europy.

 

Poprzedni artykułJaroslav Mihalik wykupiony przez Cracovię!
Następny artykułGdzie w kolejnym sezonie zagra Dawid Kownacki?