System VAR będzie używany podczas mistrzostw świata w Rosji

0
mistrzostwa świata w rosji puchar

Rada FIFA podczas spotkania w Bogocie zatwierdziła, że podczas nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata w Rosji będzie używany system VAR.

Historyczna decyzja została podjęta w oparciu o ostatnie wydarzenia w futbolu. Zdaniem Gianniego Infantino sędziowie bez używania systemu VAR mylili się średnio raz na 3 mecze, a dzięki pomocy technologii ta średnia spadała do zaledwie jednego błędu na 19 spotkań. Ponadto arbitrzy do tej pory mieli 93% skuteczność podejmowanych decyzji, a teraz ta statystyka urosła do 99%. Oddajmy głos sternikowi federacji:

– Dzięki technologii VAR mecze piłkarskie są bardziej przejrzyste oraz sprawiedliwe. Arbiter jest tylko człowiekiem i oczywiście mogą zdarzać mu się błędy. Ten system ma pomóc w ich unikaniu. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ ten system zdecydowanie ułatwia prace sędziom – powiedział Gianni Infantino, prezes FIFA.

Na papierze wszystkie informacje dotyczące tej technologii mogą robić wrażenie. Trzeba jednak pamiętać, że VAR to również długie czekanie na decyzje sędziów, kontrowersje dotyczące słuszności sprawdzania danej akcji a także błędy po obejrzeniu materiału wideo, które jeszcze bardziej irytują kibiców. Liczymy jednak, że na największym futbolowym turnieju negatywne cechy systemu nie będą rzucać nam się w oczy.

Warto dodać, że w Bogocie ustalono również możliwość przeprowadzania na mundialu czwartej zmiany, oczywiście jeżeli dojdzie do dogrywki. Kolejną innowacją jest możliwość przekazywania informacji i statystyk na ławkach rezerwowych, by pomóc trenerom podejmować możliwie najlepsze decyzje.


Mistrzostwa świata rozpoczną się już 14 czerwca, a według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet jego największym faworytem są Niemcy i Brazylijczycy, których triumf wyceniany jest na 5,50. Kolejni na liście są Francuzi, na których wygraną kurs wynosi 7,00.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułPolska zorganizuje mistrzostwa świata U-20 w 2019 roku!
Następny artykułGrzegorz Krychowiak ukarany przez trenera