Surowa kara dla Evertonu

0
Everton

W dniu dzisiejszym stacja Sky Sports przekazała informację, że Everton został surowo ukarany przez władze ligi za złamanie zasad Premier League.

Włodarze Premier League oświadczyli, że są w posiadaniu dowodów na to, że pracownicy akademii Evertonu stosowali nielegalne praktyki starając się o podpis młodego gracza na umowie z klubem. Mowa o przeróżnych sposobach, również oferowaniu korzyści majątkowych zawodnikom jak i ich rodzinom. W niektórych przypadkach to klub z Goodison Park przekazał fałszywe informacje na temat tego co skłoniło danego piłkarza do parafowania umowy. Na The Toffees została nałożona kara 500.000 funtów, a także dwuletni zakaz transferowy dotyczący akademii klubu. Chodzi o piłkarzy w wieku od dziesięciu do osiemnastu lat.

Everton przyznał się do zarzutów ze strony władz Premier League i zapowiedział że międzyczasie przeprowadził wewnętrzne śledztwo. W jego wyniku ujawniono, że podobne praktyki stosowano wobec sześciu obecnych i byłych zawodników akademii. Oprócz grzywny klub z Liverpoolu został zobligowany do zapłaceniu odszkodowania dwóm byłym zawodnikom akademii.

– Jesteśmy rozczarowani niektórymi praktykami stosowanymi w naszym klubie. Są one sprzeczne do wartości, którym hołdujemy. Rozpoczęliśmy przegląd działań naszej akademii, by podobne praktyki nie miały miejsca w przyszłości. Zapewniamy, że podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w naszym klubie już nigdy.

A już w najbliższą niedzielę Everton czeka wyjazd na Stamford Bridge i pojedynek z Chelsea. Za wygraną The Toffees można nieźle zarobić. Bukmacher LvBet ich zwycięstwo wycenia na 7.20. Jednak faworytem są zawodnicy The Blues, których wygraną bukmacher proponuje kurs: 1.39.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułBarcelona ma problem, kolejna gwiazda kontuzjowana
Następny artykułEkstraklasa typy do meczu Pogoń Szczecin – Legia Warszawa