Everton

W dniu dzisiejszym stacja Sky Sports przekazała informację, że Everton został surowo ukarany przez władze ligi za złamanie zasad Premier League.

Włodarze Premier League oświadczyli, że są w posiadaniu dowodów na to, że pracownicy akademii Evertonu stosowali nielegalne praktyki starając się o podpis młodego gracza na umowie z klubem. Mowa o przeróżnych sposobach, również oferowaniu korzyści majątkowych zawodnikom jak i ich rodzinom. W niektórych przypadkach to klub z Goodison Park przekazał fałszywe informacje na temat tego co skłoniło danego piłkarza do parafowania umowy. Na The Toffees została nałożona kara 500.000 funtów, a także dwuletni zakaz transferowy dotyczący akademii klubu. Chodzi o piłkarzy w wieku od dziesięciu do osiemnastu lat.

Everton przyznał się do zarzutów ze strony władz Premier League i zapowiedział że międzyczasie przeprowadził wewnętrzne śledztwo. W jego wyniku ujawniono, że podobne praktyki stosowano wobec sześciu obecnych i byłych zawodników akademii. Oprócz grzywny klub z Liverpoolu został zobligowany do zapłaceniu odszkodowania dwóm byłym zawodnikom akademii.

– Jesteśmy rozczarowani niektórymi praktykami stosowanymi w naszym klubie. Są one sprzeczne do wartości, którym hołdujemy. Rozpoczęliśmy przegląd działań naszej akademii, by podobne praktyki nie miały miejsca w przyszłości. Zapewniamy, że podobna sytuacja nie będzie miała miejsca w naszym klubie już nigdy.

A już w najbliższą niedzielę Everton czeka wyjazd na Stamford Bridge i pojedynek z Chelsea. Za wygraną The Toffees można nieźle zarobić. Bukmacher LvBet ich zwycięstwo wycenia na 7.20. Jednak faworytem są zawodnicy The Blues, których wygraną bukmacher proponuje kurs: 1.39.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.