Superpuchar Włoch – Świetne widowisko w Rzymie. Dwa gole w doliczonym czasie!

0
superpuchar włoch

Lazio prowadziło już w Rzymie 2:0 po golach Ciro Immobile, ale Juventus miał Paulo Dybalę. Argentyńczyk w ostatnich minutach doprowadził do remisu… ale Lazio zdążyło odpowiedzieć w doliczonym czasie gry i nie dało sobie wyrwać zwycięstwa. Superpuchar Włoch zapewnił Rzymianom młodziutki Alessandro Murgia.

Początek meczu o Superpuchar Włoch wyraźnie należał do Juventusu. W pierwszych kilku minutach groźne strzały oddawali Juan Cuadrado, Paulo Dybala i Gonzalo Higuain, ale za każdym razem świetnie spisywał się w bramce Thomas Strakosha. To jemu Lazio zawdzięcza, że przetrwało początkowy napór mistrzów Włoch.

Po kwadransie Rzymianie nie tylko uspokoili grę, ale sami również zaczęli wybierać się na połowę rywali. O ile jednak konstrukcja akcji szła im nieźle, o tyle tracili głowę pod polem karnym Juventusu.

Działo się tak do 31. minuty. Ciro Immobile wyszedł sam na sam z Gianluigi Buffonem i był faulowany przez interweniującego bramkarza. Buffon miał szczęście, że skończyło się na żółtej kartce. Rzut karny zdecydował się wykonać sam poszkodowany. Płaskim strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Chwilę później Buffon ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam. Tym razem jednak wygrał pojedynek z Dusanem Bastą. Piłkarze Starej Damy starali się odgryźć, ale do przerwy ich ataki nie przyniosły żadnego rezultatu.

Początek drugiej połowy to atak za atak. Po 9. minutach okazało się jednak, że jest to wieczór jednego piłkarza. Ciro Immobile wykorzystał dośrodkowanie Marco Parolo z głębi pola i w idealny sposób uderzył piłkę głową obok bezradnego Buffona.

W odpowiedzi na drugą bramkę dla Lazio szybko zadziałał Massimiliano Allegri. Boisko opuścili Medhi Benatia i Juan Cuadrado, a na ich miejsce weszli Mattia De Sciglio i Douglas Costa. Szczególnie ten drugi wniósł spore ożywienie w zespół Juventusu, ale Strakosha wciąż był zaporą nie do przejścia.

Dopiero w 85. minucie jego bramkę odczarował Paulo Dybala. 23-letni napastnik popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego i wlał nadzieję w serca piłkarzy i kibiców Juventusu.

Dybala już w doliczonym czasie gry wyrównał wynik meczu. Alex Sandro upadł w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał młody napastnik. I gdy wydawało się, że Lazio już się nie podniesie po takich dwóch szybkich ciosach, Alessandro Murgia pokonał Buffona w trzeciej doliczonej minucie i tym samym zapewnił Superpuchar Włoch swojej drużynie.

Juventus Turyn – Lazio Rzym 2:3 (0:1)

0:1 – Ciro Immobile 35′
0:2 – Ciro Immobile 54′
1:2 – Paulo Dybala 85′
2:2 – Paulo Dybala 90+1′
2:3 – Alessandro Murgia 90+3′