Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn od dłuższego czasu boryka się z dużymi problemami finansowymi. Okazuje się, że obecna sytuacja stała się tak dramatyczna, że klubowi grozi wycofanie z rozgrywek pierwszej ligi.

W środę prezes StomiluMaciej Radkiewicz zwołał w konferencję prasową, na której przedstawił aktualną sytuację klubu. Omówił na niej łagodnie mówiąc nieciekawą sytuację finansową klubu.

– Musimy uratować Stomil, bo w przeciwnym razie możemy pożegnać się z rozgrywkami I ligi – powiedział prezes Radkiewicz. klub może nie dograć nawet rundy jesiennej! – Nie pobieram ze Stomilu żadnej złotówki, bo jestem świadomy ciężkiej sytuacji klubu. To nie jest tani PR, bo jestem daleki od takiego zachowania i proszę także mi wybaczyć moje emocjonalne wystąpienie, ale teraz klub jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Wycofanie z rozgrywek to byłby także cios dla Olsztyna, bo ja zawsze podkreślam, że Stomil jest z Olsztyna. Gdzie nie zajedziemy to słyszymy, że gra Stomil z Olsztyna.

Na obecną chwilę Stomil posiada ogromne, niespłacone zobowiązania:

815 726,09 zł – u dostawców (w tym 324 415,45 zł – zobowiązania wobec OSiR-u)

678 766,83 zł – publicznoprawne (wobec Urzędu Skarbowego, Gminy Olsztyn oraz zobowiązania w ZUS)

448 692,62 zł – z tytułu wynagrodzeń dla pracowników (piłkarzy, trenerów, pracowników biurowych)

Klub wystosował apel do wszystkich, którym dobro klubu leży na sercu:

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z prośbą do kibiców Stomilu Olsztyn oraz innych osób, którym leży na sercu dobro klubu. Zainicjowaliśmy akcję “biało-niebieskie serca”. Zapewniamy, że każda złotówka będzie odnotowywana na naszej stronie internetowej z dopiskiem, na jakie cele została przekazana dana kwota. Będą również pojawiały się m.in. licytacje gadżetów związanych z “Dumą Warmii” oraz inne niespodzianki dla kibiców Stomilu, z których dochód zasili Stomil Olsztyn.

Przedstawiamy numer konta, gdzie można dokonywać wpłat:

89 1600 1462 1840 4119 2000 0003 (BGŻ BNP PARIBAS)

Z dopiskiem “Darowizna dla Stomilu”.

(S)tomil (P)onad (W)szystko!

A już w najbliższej kolejce Stomil Olsztyn czeka wyjazdowa potyczka z Chojniczanką Chojnice. Więcej szans na zwycięstwo daje się gospodarzom. Bukmacher LVBet za ich wygraną proponuje kurs: 1.71. Dużo więcej można zarobić stawiając na Stomil: 4.55.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.