Steven Pienaar zakończył karierę piłkarską

0

Steven Pienaar podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. 35-latek przez wiele lat bronił barwy europejskich klubów, a jego ostatnią drużyną było afrykańskie Bidvest Wits FC.

Steven Pienaar to bez wątpienia jeden z najlepszych piłkarzy w historii pochodzących z Republiki Południowej Afryki. 35-latek na Stary Kontynent przybył w 2001 roku, kiedy to klub Ajax Cape Town zamienił na jego europejską filię – Ajax Amsterdam. Pomocnik pięć lat później przeszedł do Borussii Dortmund, w której jednak spędził wyłącznie rok. Następnie bronił barw klubów z Anglii – Evertonu, Tottenhamu, a następnie Sunderlandu. Najwięcej spotkań w Premier League rozegrał w barwach popularnych “The Toffees”.

35-latek w lipcu 2017 roku zdecydował się na powrót do ojczyzny i reprezentowanie Bidvest Wits FC. Pienaar po pół roku gry w tym klubie rozwiązał z nim kontrakt. Już wtedy spekulowano, że zawodnik zdecyduje się na zakończenie kariery, co niedawno zostało potwierdzone:

– Ogłaszam, że wycofuje się z futbolu. Chciałbym podziękować mojej mamie, rodzinie oraz wszystkim klubom, w których grałem oraz kibicom. Dziękuje za miłości, jaką mnie obdarzaliście przez całą moją karierę. Obserwujcie mnie w mediach społecznościowych, bo wkrótce zdradzę swoje plany na przyszłość.

Pienaar z powodzeniem bronił barw RPA na arenie międzynarodowej. 35-latek w reprezentacji zadebiutował w 2002 roku i od tego czasu rozegrał w niej 62 mecze, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułTo już jest koniec. Arsene Wenger zabił Arsenal
Następny artykułRanking: Najlepsi defensywni pomocnicy w Premier League