Steve Walsh wyleci z Evertonu?

0
Steve Walsh

Odpowiedzialny za wyszukiwanie transferowych perełek Steve Walsh nie radzi sobie w Evertonie. Czy doświadczony angielski skaut z hukiem wyleci z Goodison Park?

Kim jest Steve Walsh? To znany w całej Anglii skaut piłkarski, który wpisał się do historii wynajdując kilka niesamowitych talentów. Doświadczony Anglik pracował między innymi dla Chelsea, gdzie dzięki niemu ściągnięto Gianfranco Zolę, Didiera Drogbę, Florenta Maloude czy Michaela Essiena. Mało? To nie wszystkie jego zasługi, a młodszym kibicom znany jest głównie z pracy w Leicester City. Trzeba przyznać, że duże zasługi za mistrzostwo Anglii zdobyte przez “Lisy” trzeba przyznać właśnie 53-latkowi. Ten sprowadził do klubu takich piłkarzy jak Jamie Vardy, Riyad Mahrez i N'Golo Kante. Więcej o umiejętnościach skauta pisać chyba nie trzeba i trudno się dziwić, że włodarze Evertonu zdecydowali się na zaoferowanie mu posady.

Anglik na Goodison Park radzi sobie jednak bardzo słabo. Pieniądze ze sprzedaży Romelu Lukaku i wyłożone przez Fahrada Moshiriego nie są inwestowane w dobry sposób i brytyjskie media informują, że irański biznesmen ma przyjrzeć się pracy skauta i zastanowić się nad jego przydatnością w klubie. Dwa ostatnie okienka transferowe Evertonu bez wątpienia były rekordowe jeżeli chodzi o liczby, ale jakości piłkarskiej nie przyniosły zbyt wiele. Szalę goryczy przelała zapewne styczniowa bezradność, kiedy w klubie nie zdołano znaleźć lepszego lewego obrońcy niż grający na nieswojej pozycji i po prostu przeciętny Cuco Martina.


Już dziś Everton rozegra kolejny ligowy mecz – podejmie na Goodison Park Crystal Palace. Faworytem tego meczu według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna będą gospodarze – kurs na ich wygraną wynosi 2,40, przy czym zwycięstwo gości wyceniane jest na 3,20.

Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułDramatyczna końcówka w Lubinie, Legia z kompletem punktów
Następny artykułGrzegorz Krychowiak wrócił do treningów