Stanisław Terlecki nie żyje, miał 62 lata

0
stanislaw-terlecki

Czwartkowe przedpołudnie przyniosło smutną wiadomość. Zbigniew Boniek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował, że Stanisław Terlecki nie żyje. Były reprezentant Polski miał 62 lata.

Prezes PZPN jako jeden z pierwszych podał tą smutną informację do publicznej wiadomości.

Stanisław Terlecki urodził się 13 listopada 1955 roku w Warszawie. Karierę piłkarską zaczynał w tamtejszym Polonezie. W 1973 roku przeszedł do stołecznej Gwardii. Po 2 latach opuścił Warszawę i przeniósł się do ŁKS. W łódzkim zespole grał do 1980 roku. W następnym roku wyjechał do USA, gdzie występował w zespołach Golden Bay Earthquakes oraz słynnym New York Cosmos. Już po trzydziestce wrócił do kraju i ŁKS-u. W 1988 został zawodnikiem Legii Warszawa, z którą zdobył dwa puchary Polski. W 1990 ponownie wrócił do ŁKS-u, tym razem na 4 mecze. W następnym sezonie widniał w kadrze Polonii Warszawa, by zakończyć karierę w 1993.

Uważany za osobę bezkompromisową zarówno na boisku jak i poza nim, co utrudniło mu karierę, a w latach osiemdziesiątych ostatecznie ją złamało. Nigdy nie zagrał w finałach MŚ. Przed argentyńskim mundialem złapał kontuzję, a dwa lata później został odsunięty od reprezentacji po słynnej aferze na Okęciu w której wstawił się za Józefem Młynarczykiem, który miał nie pojechać na zgrupowanie do Włoch, i do kadry już nie wrócił. W sumie w reprezentacji Polski Stanisław Terlecki rozegrał 29 spotkań i strzelił w nich 7 bramek.

Spoczywaj w spokoju…

Poprzedni artykułMalcom i jego cztery statystyki, które powodują zainteresowanie Manchesteru United
Następny artykułŁukasz Fabiański ma nowego trenera, Carlos Carvalhal szkoleniowcem Swansea