Spekulacje potwierdzone. Jetro Willems zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt

0

Jetro Willems znalazł nowy klub. Perspektywiczny holenderski piłkarz spróbuje sił w Bundeslidze. 23-latek został zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt.

22-krotny reprezentant Holandii już kilka dni temu poinformował, że nie zamierza dłużej występować w PSV Eindhoven. Jetro Willems zawodnikiem tego zespołu był od 2011 roku. Wcześniej lewy obrońca występował w Sparcie Rotterdam, której jest wychowankiem.

Willems w bardzo młodym wieku zadebiutował w Eredivisie i stał się ważnym ogniwem PSV Eindhoven. Reprezentant Holandii przez sześć lat zdążył rozegrać 192 mecze, w których zdobył 12 bramek oraz zanotował 34 asysty.

Największe zainteresowanie usługami holenderskiego zawodnika wykazywały kluby z Bundesligi. Wpierw spekulowano, że Willems trafi do Freiburga, ale ostatecznie wyścig o tego gracza wygrał Eintracht Frankfurt.

PSV Eindhoven na sprzedaży Willemsa zarobiło pięć milionów euro. Tymczasem 23-latek z nowym klubem podpisał czteroletni kontrakt. Oto, co zawodnik miał do powiedzenia na oficjalnej prezentacji:

– Chciałem przejść do zespołu, który ma przed sobą dobre perspektywy i zapewni mi w miarę regularną grę. Odbyłem bardzo dobre rozmowy z kierownictwem oraz trenerem i wiem, że mogę zrobić tutaj kolejny krok w mojej karierze.

Z pozyskania Holendra cieszy się dyrektor sportowy Eintrachtu, Fredi Bobić:

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że udało się dopracować ten transfer. Niewielkie opóźnienie spowodowały testy medyczne, ale podpisanie z nim umowy sugeruje, że nie było to nic bardzo poważnego. Najważniejsze, że Jetro jest teraz z nami. To młody i bardzo ambitny piłkarz.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Wisła Kraków na czele tabeli, Petar Brlek bohaterem
Następny artykułVirgil van Dijk chce odejść z Southampton