Sparta Praga w ofensywnie transferowej. Semih Kaya dołączył do drużyny

0

Semih Kaya jest kolejnym doświadczonym zawodnikiem, który zdecydował się na przejście do Sparty Praga. Reprezentant Turcji z czeskim zespołem podpisał trzyletni kontrakt.

Odkąd do Slavii Praga wszedł chiński inwestor, to czeski klub zaczął do siebie przyciągać coraz ciekawszych zawodników. Przykładem jest chociażby Danny, który do czeskiej ligi przeniósł się w tym okienku. Odwieczny rywal Slavii, Sparta Praga, nie zamierza być dłużna i również poważnie wzmacnia zespół. W piątek w praskiej drużynie zaprezentowano nowego gracza, którym jest Semih Kaya.

26-latek to zawodnik, który od 2006 roku reprezentował barwy Galatasaray. Kaya w międzyczasie występował na wypożyczeniu w Kartalsporze czy Gaziantesporze. 23-krotny reprezentant Turcji od kilku lat był ważnym ogniwem zespołu ze Stambułu. Kaya w ubiegłym sezonie we wszystkich rozgrywkach wybiegał na boisko 27 razy i zdobył w nich dwie bramki.

Według informacji, które posiada “Transfermarkt”, Sparta Praga za nowego zawodnika zapłaciła dwa miliony euro. Kaya z czeskim zespołem podpisał trzyletni kontrakt. Turek na oficjalnej prezentacji wypowiedział się na temat transferu:

– To dla mnie bardzo ważny krok, bo nigdy wcześniej nie występowałem poza Turcją. Konsultowałem się również z żoną, która jest bardzo chętna do poznania nowego środowiska. Występowałem w Galatasaray, dla którego rozegrałem wiele spotkań w lidze i Lidze Mistrzów. Zdobyłem wiele trofeów. Pobyt w tym klubie był dla mnie naprawdę udany. Moim celem jest budowanie sukcesu w Sparcie i świętowanie z nowym klubem zwycięstw we wszystkich rozgrywkach. Mam nadzieję, że będziemy dążyć do sukcesów od pierwszego spotkania.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Paixao zaczyna od gola, a Lechia od zwycięstwa
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Carlitos daje Wiśle zwycięstwo nad Pogonią