Spadek Polski w rankingu FIFA

0

W najnowszym wydaniu rankingu FIFA reprezentacja Polski zanotuje pierwszy od dawna spadek. Tym razem będziemy zajmować siódmą lokatę w stawce.

Do tej pory mogliśmy się pochwalić zajmowaniem szóstego miejsca w rankingu FIFA. Niestety, w listopadowym zestawieniu światowych reprezentacji zostaniemy wyprzedzeni przez reprezentantów Hiszpanii, którzy w ostatnich dwóch spotkaniach wygrali z Kostaryką i zremisowali z Rosją. Przypomnijmy, że w tym czasie gracze Adama Nawałki bezbramkowo zremisowali z Urugwajem, a także przegrali z Meksykiem po bramce Raula Jimeneza.

Największy awans w czołówce rankingu zanotują Duńczycy, którzy po udanym dwumeczu barażowym z Irlandią wskoczą z 19 na 12 lokatę. Liderem wciąż są Niemcy, za którymi plasują się Brazylijczycy i Portugalczycy.

Spadek w rankingu FIFA nie oznacza, że zmienia się nasza sytuacja przed losowaniem grup mistrzostw świata w Rosji. W dalszym ciągu będziemy wybierani z pierwszego koszyka, w którym znalazło się także miejsce dla Rosji, Niemiec, Brazylii, Portugalii, Argentyny, Belgii i Francji. Oficjalna ceremonia losowania odbędzie się 1 grudnia, a w jednej grupie mundialu nie będą mogły znaleźć się dwie reprezentacje z tego samego kontynentu. Wyjątkiem jest Europa, która ma aż 14 przedstawicieli i dlatego do jednej grupy będą mogły trafić maksymalnie dwa zespoły z tej strefy.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułGiampiero Ventura nie jest już trenerem Włochów
Następny artykułCzy Dani Ceballos w końcu dostanie szansę?