Sokratis – Żaden zawodnik nie jest ważniejszy od klubu

0

Jednym z głośniejszych tematów ostatnich dni jest osoba Ousmane Dembele, który na włodarzach Borussii Dortmund chce wymusić zgodę na przejście do FC Barcelona. Swoją opinię na temat tego zamieszania wyraził klubowy kolega Francuza – Sokratis Papastatopulos.

Sprawa z Ousmane Dembele jest bardzo skomplikowana, bowiem zawodnik jest zdecydowany na transfer do FC Barcelona, a jego obecny klub, Borussia Dortmund, nie zamierza go sprzedać za kwotę poniżej 150 milionów euro. Reprezentant Francji postanowił nie trenować z drużyną, jednak jak na razie nie przyniosło to dla niego efektów. Jedynie został zawieszony przez drużynę z Zagłębia Ruhry aż do rozwiązania sprawy.

Zachowanie reprezentanta Francji skomentował inny piłkarz Borussii Dortmund, Sokratis Papastatopulos. Grek w zupełności nie zgadza się z tym, co robi Dembele:

– Ousmane to dobry chłopak, ale musi zrozumieć, że żaden piłkarz nie jest ważniejszy od klubu. Jako zawodnik nie możesz robić co ci się żywnie podoba.

Środkowy obrońca jako zawodnika, z którego przykład powinien brać były piłkarz Stade Rennes, podał Pierre-Emericka Aubameyanga:

– Powinien wziąć przykład z Aubameyanga, który także wyobrażał sobie zakończenie współpracy z Borussią Dortmund, ale mimo odmowy zachowuje się w pełni profesjonalnie i daje z siebie wszystko na treningach oraz meczach.

Reprezentant Grecji przyznał, że Dembele wiele wniósł do drużyny, ale Borussia Dortmund potrzebuje graczy, którzy chcą być częścią czegoś w rodzaju rodziny:

– Dembele dał nam bardzo wiele. To piłkarz, który potrafi w trakcie meczu zrobić ogromną różnicę. Potrzebujemy takich graczy. Potrzebujemy jednak przede wszystkim zawodników, którzy chcą być częścią naszej rodziny. Ousmane podobno tego nie chce.

Poprzedni artykułKról strzelców ligi austriackiej w Manchesterze City
Następny artykułDarko Jevtić wrócił do treningów