Śląsk zakontraktuje 17-letni talent z Rumunii?

0
Jan Urban

Dziennikarz “Przeglądu Sportowego”, Michał Guz, informuje, że Śląsk Wrocław jest bliski podpisania umowy z Alexandru Longherem, 17-letnim utalentowanym skrzydłowym z Rumunii.

Do tej pory nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia tej informacji ze strony klubu, ale według Michała Guza z “Przeglądu Sportowego” Alexandru Longher trenuje z młodzieżową drużyną “Wojskowych”. Wszystko wskazuje na to, że Śląsk może zakontraktować 17-letniego skrzydłowego z polskimi korzeniami, który pozostaje pod obserwacją przedstawicieli Ajaxu.

Piłkarz Dinama Bukareszt urodził się na Bukowinie, czyli w regionie Rumunii, który przed II wojną światową leżał tuż przy granicy z Polską. Młody skrzydłowy ma Polaków po stronie matki i dużo rozumie w naszym języku. Jeżeli trafi do klubu z Wrocławia i zaadaptuje się w naszym kraju niewykluczone, że reprezentacja Polski w przyszłości będzie miała z niego dużo pożytku.

Alexandru Longher na ten moment trenuje z drużyną występującą w Centralnej Lidze Juniorów, ale młody Rumun ma spory talent i niewykluczone, że w Śląsku planują włączyć go do zespołu seniorów. Taka sytuacja jest tym bardziej możliwa, ponieważ Jan Urban ma ogromny problem ze skrzydłowymi – Łukasz Madej doznał poważnej kontuzji i wypadł z gry do końca sezonu, a niewiele lepiej wygląda sytuacja Jakuba Koseckiego. Były gracz Legii Warszawa nabawił się urazu achillesa pod koniec zgrupowania na Cyprze i na pewno ominie początek rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy.

Podopieczni Jana Urbana pierwszy oficjalny mecz w 2018 roku rozegrają już 10 lutego, a ich rywalem będzie Cracovia. Kto zgarnie komplet punktów? Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna faworytem tego starcia będą gracze z Krakowa – kurs na ich wygraną wynosi 2,15. Zwycięstwo Śląska wyceniane jest na 3,40.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułThiago Cionek przeszedł operację oczu, może nie zagrać z Milanem
Następny artykułPaweł Olkowski odrzucił ofertę Legii Warszawa