Siem de Jong ponownie w Ajaxie Amsterdam

0

Siem de Jong po kilkuletniej przerwie ponownie będzie zakładał koszulkę Ajaxu Amsterdam. Reprezentant Holandii z klubem z ojczyzny podpisał trzyletni kontrakt.

Siem de Jong po raz pierwszy w karierze zawodnikiem Ajaxu Amsterdam został w 2005 roku, kiedy to z młodzieżowego zespołu De Graafschap trafił do juniorskich drużyn Ajaxu. Ofensywny pomocnik w klubie, który słynie ze świetnego wychowania młodzieży przeszedł przez kilka szczebli i 2007 roku został dołączony do kadry pierwszego zespołu występującego w Eredivisie. Zawodnik po siedmiu latach zdecydował się na zmianę otoczenia. De Jong w 2014 roku był bohaterem głośnego transferu do Newcastle United.

Holender przez trzy lata gry w barwach popularnych “Srok” zanotował wyłącznie 26 oficjalnych występów, w których zdobył jedynie dwie bramki (de Jong w tym czasie rok spędził na wypożyczeniu w odwiecznym rywali Ajaxu Amsterdam – PSV Eindhoven). 28-latek nie odnalazł się na Wyspach Brytyjskich i podjął decyzję o definitywnym powrocie do ojczyzny.

De Jong wybrał sprawdzone rozwiązanie i po trzech latach ponownie będzie zawodnikiem Ajaxu Amsterdam. Ofensywny pomocnik z drużyną ze stolicy Holandii związał się trzyletnim kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Tymczasem Newcastle United na sprzedaży tego zawodnika zarobiło ponad dwa miliony euro.

To nie jest pierwszy głośny powrót tego lata do Ajaxu Amsterdam. Wcześniej do kadry tego zespołu dołączył Klaas-Jan Huntelaar, który wcześniej był graczem Schalke 04.

Poprzedni artykułDiego Costa zostanie wykupiony przez Atletico i wypożyczony do Evertonu?
Następny artykułZbigniew Małkowski zawiesił buty na kołku