Shinji Kagawa z nowym kontraktem w Borussii Dortmund

0

Shinji Kagawa przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund. Japoński zawodnik tą informacją podzielił się w ojczyźnie, gdzie drużyna od piątku przebywa na zagranicznym tournee.

Reprezentant Japonii po raz pierwszy do drużyny Borussii Dortmund dołączył w 2010 roku, kiedy to do Europy przeniósł się za darmo z Cerezo Osaka. Dla niemieckiego klubu był to bardzo dobry ruch. Shinji Kagawa przede wszystkim prezentował wyśmienity futbol, przyczynił się do dwukrotnego zdobycia mistrzostwa Niemiec, a dodatkowo włodarze Borussii Dortmund zrobili na nim świetny interes, gdyż w 2012 roku sprzedali go do Manchesteru United za 16 milionów euro.

Filigranowy zawodnik nie poradził sobie w brytyjskich realiach i dwóch latach wrócił do Dortmundu. Kagawa w sezonie 2016/2017 borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi, jednak pomimo to był ważną postacią “Borusse”. 28-latek ogólnie wystąpił w 30 meczach, w których strzelił sześć goli oraz zaliczył osiem asyst.

Borussia Dortmund od piątku przebywa w ojczyźnie Kagawy, gdzie będzie przygotowywać się do zbliżającego się sezonu. Japończyk skorzystał z okazji i zorganizował konferencję prasową, na której poinformował o przedłużeniu kontraktu do 30 czerwca 2020 roku:

– Borussia Dortmund i jej wspaniali kibice zagościli w moim sercu. Jestem bardzo szczęśliwy, że dalej mogę być częścią tego wspaniałego klubu z najwyższą frekwencją kibicowską w Europie, w jednej z najlepszych lig na świecie!

Na temat nowej umowy reprezentanta Japonii wypowiedział się również dyrektor sportowy BVB, Michael Zorc:

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Kagawa zdecydował się na grę w naszym klubie przez kolejne trzy lata. Shinji w pełni identyfikuje się z Borussią, miastem i naszymi kibicami. To także jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w naszej młodej drużynie.

Poprzedni artykuł33-krotny reprezentant Francji dołączył do Olympique Marsylia
Następny artykułMistrzowie Łotwy lub Kazachstanu na drodze Legii do Ligi Mistrzów