Serie A – Wejście smoka Zielińskiego, Lazio na kolanach

0
serie a zieliński

Bartosz Salamon nie zatrzymał Milanu, ale Piotr Zieliński bardzo pomógł Napoli pokonać Lazio aż 4:1! Polak pojawił się na boisku dopiero w przerwie, ale po jego wejściu drużyna w końcu zaczęła grać. Bramka i asysta były wisienką na torcie.

Bartosz Salamon zagrał cały mecz na środku obrony SPAL 2013 w meczu z Milanem, ale tego spotkania nie będzie dobrze wspominał. Piłkarze Gennaro Gattuso mają dobrą passę w Serie A i drużyna Polaka nie była w stanie ich zatrzymać.

Wynik otworzył już w 2. minucie Patrick Cutrone. Ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie Milanu na 2:0, chociaż dopiero w 65. minucie. Przed ostatnim gwizdkiem po jednym golu zdobyli również Lucas Biglia i Fabio Borini, a Milan pewnie wygrał 4:0.

Spotkanie drugiej i trzeciej drużyny Serie A, a więc Napoli i Lazio, Piotr Zieliński rozpoczął na ławce rezerwowych. Gospodarze rozpoczęli bardzo słabo, bo już w 3. minucie meczu Stefan de Vrij dał prowadzenie gościom z Rzymu.

Gospodarze obudzili się dopiero ok. 20 minuty. Wcześniej Thomas Strakosha nie miał zbyt wiele do roboty, ale w końcu klubowi koledzy Zielińskiego wzięli się do roboty. Niemniej Lazio wciąż stawiało bardzo trudne warunki i to ono miało przewagę.

Jednak w 43. minucie obrona gości całkowicie zaspała i po zagraniu z rzutu wolnego Jorginho, Jose Callejon znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Płaski strzał i zrobiło się 1:1.

W przerwie Marka Hamsika zmienił Piotr Zieliński, a gra gospodarzy w drugiej połowie od razu zaczęła wyglądać o wiele lepiej.

W 54. minucie po płaskim dośrodkowaniu Callejona piłkę do własnej bramki wpakował Wallace i gospodarze objęli prowadzenie.

Dwie minuty później było już 3:1, a gola zdobył Zieliński. Polak co prawda tylko niechcący zmienił tor lotu piłki po strzale Mario Rui'ego, ale to jemu zostało zaliczone trafienie.

Lazio, które tak dobrze grało w pierwszej połowie, w drugiej całkowicie ustąpiło pola rywalom. Zieliński był bardzo aktywny. W 70. minucie popisał się ładnym strzałem, a w 73. minucie reprezentant Polski przytomnie znalazł Driesa Mertensa w polu karnym i Napoli prowadziło już 4:1.

Do końca spotkania obie drużyny już w zasadzie czekały na ostatni gwizdek. Zwycięstwo pozwoliło Napoli ponownie wyprzedzić Juventus o jedno oczko w tabeli Serie A. Lazio ma już siedemnaście punktów straty do lidera, a trzeba pamiętać, że jest to trzecia drużyna we włoskiej lidze. Było to jednak już trzecia z rzędu porażka Rzymian.

Sobotnie mecze Serie A:

SPAL 2013 – AC Milan 0:4 (0:1)
(Cutrone 2′, 65′, Biglia 73′, Borini 90′)

Crotone – Atalanta 1:1 (0:0)
(Mandragora 80′ – Palomino 88′)

Napoli – Lazio 4:1 (1:1)
(Callejon 43′, Wallace 51′ sam., Zieliński 53′, Mertens 73′ – de Vrij 3′)

Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

Poprzedni artykułLa Liga – Błyskawiczne gole Atletico i Realu
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Remis w Gdańsku, Lechia w coraz trudniejszej sytuacji