Serie A – Trzy gole Icardiego w 14 minut, bramka Stępińskiego

0
serie a mauro icardi

Inter i Atalanta rozbiły swoich rywali 5:0, Milan pokonał Chievo mimo gola Mariusza Stępińskiego, a Benevento straciło punkty w doliczonym czasie gry. Napoli minimalnie wygrało, a swój  mały udział mieli w tym Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

W pierwszej jedenastce Sampdorii na mecz z Interem wyszedł tylko Bartosz Bereszyński. Dawid Kownacki cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych, a Karol Linetty był zawieszony za kartki. Polak długo chyba będzie miał jednak koszmary, bo gdy Inter zaczął atakować jego stroną, to w ciągu pięciu minut zdobył trzy gole.

Najpierw w 26. minucie Ivan Perisić głową wpakował piłkę do bramki, w 30. minucie rzut karny wykorzystał Mauro Icardi, a minutę później ten sam piłkarz strzałem piętą podwyższył na 0:3. Chwilę potem Bereszyński został zdjęty z boiska. Podobno Polak sam poprosił o zmianę z powodów zdrowotnych, chodzą jednak głosy, że rywale tak nim kręcili, że były obrońca Lecha wciąż nie wie co się wokół niego dzieje.

Przed przerwą Icardi zdążył skompletować klasycznego hat-tricka, a na początku drugiej połowy dołożył jeszcze czwartą bramkę, ustalając tym samym wynik meczu na 0:5. Sampdoria straciła więc dziewięć goli w dwóch ostatnich meczach Serie A.

Lepiej poradzili sobie Polacy z Chievo. Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński wyszli na boisko od pierwszych minut, a drugi z nich w 33. minucie wpisał się na listę strzelców i wyrównał stan rywalizacji po tym, jak w 10. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Hakan Calhanoglu.

Minutę po golu Polaka Chievo już prowadziło, ponieważ pięknym strzałem popisał się Roberto Inglese.

Były to jednak jedyne dwa celne strzały gości w tym meczu, a piłkarze Gennaro Gattuso oprócz tej chwili nieuwagi cały czas kontrolowali przebieg spotkania. W drugiej połowie bramki zdobyli Patrick Cutrone i Andre Silva, a w samej końcówce Milan miał jeszcze okazję na podwyższenie wyniku do 4:2, ale rzutu karnego nie wykorzystał Franck Yannick Kessie.

Bardzo bliskie zwycięstwa było zamykające tabelę Serie A Benevento. Beniaminek prowadził od 46. minuty z Cagliari po golu Enrico Brignoli, któremu asystował były piłkarz Legii Warszawa, Guilherme. Katastrofa nastąpiła jednak w już doliczonym czasie gry, gdy najpierw Leonardo Pavoletti, a następnie Nicolo Barella pogrzebali szanse gospodarzy na choćby jeden punkt.

Napoli mecz z Genuą rozpoczęło bez Polaków w składzie, ale już w 20. minucie na boisku zameldował się Piotr Zieliński, który zmienił kontuzjowanego Marka Hamsika. Obie drużyny dzieli przepaść w tabeli, ale mecz był bardzo otwarty i mógł się podobać kibicom. Piłkarzom brakowało tylko skuteczności i wynik przez długi czas pozostawał bezbramkowy.

Dopiero w 72. minucie padł pierwszy gol. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jose Maria Callejon, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Raul Albiol, który strzałem głową dał prowadzenie Napoli. W 82. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik. Pięć minut później Polak mógłby mieć asystę, ale Lorenzo Insigne w sytuacji sam na sam nie pokonał bramkarza rywali. Wynik już się nie zmienił i minimalnie, ale Napoli zdobyło cenne trzy punkty, dzięki którym drużyna z Neapolu zbliżyła się do Juventusu na dwa punkty.

Niedzielne spotkania Serie A:

Sampdoria – Inter 0:5 (0:4)
(Perisić 26′, Icardi 30′ karny, 31′, 44′, 51′)

AC Milan – Chievo 3:2 (1:2)
(Calhanoglu 10′, Cutrone 52′, Silva 82′ – Stępiński 33′, Inglese 34′)

Benevento – Cagliari 1:2 (0:0)
(Brignola 46′ – Pavoletti 90'+1, Barella 90'+7 karny)

Crotone – AS Roma 0:2 (0:1)
(El Shaarawy 39′, Nainggolan 75′)

Torino – Fiorentina 1:2 (0:0)
(Belotti 86′ – Veretout 59′, Thereau 90'+4)

Verona – Atalanta 0:5 (0:2)
(Cristante 2′, Ilicić 45′, 48′, 69′, Gomez 71′)

Lazio – Bologna 1:1 (1:1)
(Lucas Leiva 16′ – Verdi 3′)

Napoli – Genoa 1:0 (0:0)
(Albiol 72′)

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułBundesliga – Wpadka Bayernu Monachium, Borussia Dortmund wygrała o nietypowej porze
Następny artykułLa Liga – Cztery gole Ronaldo, kolejny gol Messiego, porażka Atletico