Serie A – Sensacja! Thiago Cionek zatrzymał Juventus

0
serie a

Wydawało się, że Juventus nie ma prawa stracić dzisiaj punktów w meczu ze SPAL, ale gospodarze bardzo mądrze się bronili, a mistrz Włoch nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy, w której świetnie spisywał się Thiago Cionek. Bezbramkowy remis to z pewnością największa sensacja tej kolejki Serie A.

Na murawie w meczu SPAL – Juventus z trzech Polaków zobaczyliśmy tylko jednego. Thiago Cionek wybiegł w pierwszej jedenastce i walnie przyczynił się do tego, że Stara Dama miała nie lada problem z osiemnastą w tabeli drużyną. Kibice z jednej strony nie oglądali zbyt ciekawego spotkania, ale z drugiej ich zespół grał skutecznie w defensywie i nie tracił gola w meczu z mistrzami Włoch i obecnym liderem Serie A.

W pierwszej połowie padł tylko jeden celny strzał i na palcach jednej ręki można byłoby policzyć jakieś groźniejsze sytuacje.

W drugiej połowie przebieg meczu raczej nie uległ zmianie. SPAL w zasadzie tylko się broniło, ale Juventus atakował bez przekonania i pomysłu.

W 55. minucie sprawy w swoje ręce postanowił wciąż Giorgio Chiellini, który z własnej połowy dostał się pod pole karne rywali i zagrał do Paulo Dybali, ale Argentyńczyk strzelił obok bramki.

Do końca spotkania nie działa się w zasadzie nic wartego uwagi. Arbiter przedłużył mecz o pięć minut, ale nawet to nie wystarczyło liderowi Serie A, żeby strzelił choć jedną bramkę drużynie, która przed tym spotkaniem znajdowała się w strefie spadkowej. Ostatni raz Juventus nie zdobył bramki w ligowym meczu wyjazdowym 22 października 2016 roku.

Mecz zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem, co dało SPAL awans na 17. miejsce w tabeli, a w razie jutrzejszego zwycięstwa Napoli przewaga drużyny z Turynu zmaleje tylko do dwóch punktów. Była to dopiero czwarta strata punktów Juventusu w lidze w tym sezonie.

Strzelanie w meczu Udinese – Sassuolo rozpoczął pomocnik gospodarzy, Ali Adnan, ale po jego golu to goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adnan stał w polu karnym i tak zabrał się do wybicia piłki głową, że wpakował ją do własnej bramki.

Dwie minuty później pięknym strzałem zza pola karnego wyrównał Seko Fofana, który zdjął pajęczynę w bramce gości.

Ostatecznie jednak to Sassuolo wygrało. Wynik meczu na 1:2 ustalił Stefano Sensi, któremu cudowną piłkę w pole karne zagrał Matteo Politano.