Serie A – Przebudzenie Dybali, Napoli znów traci punkty

0
serie a dybala

Juventus Turyn pokonał 2:0 Udinese po dwóch bramkach Paulo Dybali. Lazio i Milan strzelały gole w ostatnich sekundach spotkań, a Napoli tylko bezbramkowo zremisowało z Interem w Mediolanie i straciło prowadzenie w Serie A.

Pierwsze niedzielne spotkanie Serie A rozegrały Fiorentina i Benevento. Na początku spotkania minutą ciszy uczczono oczywiście tragicznie zmarłego Davide Astoriego, a kibice Fiorentiny zrobili kartoniadę z imieniem i numerem niedawnego kapitana zespołu. Jedyny gol meczu padł w 25. minucie. Strzelił go Victor Hugo, a więc środkowy obrońca, który w składzie zastąpił właśnie Astoriego. Zobaczcie, co działo się potem:

W ostatnich czterech kolejkach Lazio aż dwukrotnie przegrało, ale wpadki te miały miejsce z Juventusem i Napoli, czyli dwoma pierwszymi drużynami w Serie A. Dzisiaj jednak drużyna z Rzymu grała tylko z Cagliari, a dopiero w ostatnich sekundach uratowała remis. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie: najpierw w 25. minucie po golu Leonardo Pavolettiego, a potem w 74. minucie po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Nicolo Barella.

Zresztą bramkę na 1:1 też strzelił piłkarz Cagliari. W 35. minucie samobójcze trafienie zanotował Luca Ceppitelli. I gdy wydawało się, że Lazio po raz kolejny przegra, drużynę uratował Ciro Immobile, który w szóstej minucie doliczonego już czasu gry zrobił coś TAKIEGO:

Kolejne zwycięstwo zaliczył za to Juventus. Stara Dama ostatnie wyniki zawdzięcza Paulo Dybali, który wrócił do formy z początku sezonu. Pierwszy gol Argentyńczyka z 20. minuty meczu z Udinese zasługuje na owację na stojąco:

W 38. minucie rzutu karnego – podyktowanego za faul na Dybali – nie wykorzystał Gonzalo Higuain. Jego intencje wyczuł golkiper gości i wybił piłkę poza boisko.

Na początku drugiej połowy Higuain dostał piłkę w polu karnym i umiejętnie się zastawił czekając, aż Dybala wyjdzie na dobrą pozycję, Gdy tak się stało, zgrał piłkę do kolegi, a ten płaskim strzałem po raz drugi umieścił piłkę w bramce. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym meczu i Juventus o dwa punkty wyprzedził Napoli i znalazł się na szczycie tabeli.

Najważniejszym spotkaniem tej kolejki miał być pojedynek Interu z Napoli. Gospodarze dzięki wygranej mogli wykorzystać remis Lazio i wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli, a goście musieli gonić Juventus.

Mecz był otwarty od samego początku, ale obie drużyny wykazywały nie lada niemoc w ofensywie. Napoli atakowało, ale bez konkretnego pomysłu, a Inter grał jeszcze gorzej. Wystarczy powiedzieć, że w całej pierwszej połowie gospodarze oddali jeden – niecelny – strzał.

Na początku drugiej połowy było już nieco lepiej. W 48. minucie Mauro Icardi strzelał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale trafił w słupek bramki strzeżonej przez Pepe Reinę.

W 67. minucie Lorenzo Insigne wyszedł sam na sam z Samirem Handanoviciem, ale bramkarz Interu całe spotkanie dobrze się spisywał i tym razem również gola nie puścił – chociaż główna tego zasługa samego napastnika, który przerzucił piłkę nie tylko nad bramkarzem, ale też nad bramką.

W 71. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który tradycyjnie zmienił Marka Hamsika. Drugi z Polaków, Arkadiusz Milik, wciąż obserwował mecz z ławki rezerwowych i na murawie pojawił się dopiero w 87. minucie.

Na przebieg meczu to jednak nie wpłynęło i kibice w Mediolanie nie obejrzeli dzisiejszego wieczoru żadnego gola. Z remisu żadna z drużyn raczej nie jest zadowolona: Inter ma punkt straty do czwartego Lazio i mecz zaległy, a Napoli traci punkt do Juventusu, ale to drużyna z Turynu ma rozegrane jedno spotkanie mniej.

Niedzielne mecze Serie A:

Fiorentina – Benevento 1:0 (1:0)
(Hugo 25′)

Bologna – Atalanta 0:1 (0:0)
(De Roon 83′)

Cagliari – Lazio 2:2 (1:1)
(Pavoletti 25′, Barella 74′ karny – Ceppitelli 35′ sam., Immobile 90'+5)

Crotone – Sampdoria 4:1 (3:0)
(Trotta 6′, 37′, Stoian 23′, Silvestre 85′ sam. – Zapata 70′)

Inter – Napoli 0:0

Poprzedni artykułBundesliga – Borussia Dortmund wygrywa po szalonej końcówce, bezbramkowy remis RB Lipsk