Serie A – Milan triumfuje w Rzymie, Turyn zasypany śniegiem

0
serie a

Roma przegrała ważny mecz z Milanem i spadła z trzeciej na piątą pozycję w tabeli Serie A. Mecz Juventusu musiał został przełożony, ponieważ boisko w Turynie zostało zasypane śniegiem. W niedzielę grało kilku Polaków, ale żaden niczym się nie wyróżnił.

Ponieważ Lazio i Inter wygrały swoje spotkania, to Roma musiała pokonać na własnym stadionie Milan, jeżeli chciała utrzymać trzecie miejsce w tabeli Serie A. W pierwszej połowie piłkarze Eusebio Di Francesco zrobili wszystko, żeby tak właśnie się stało. Ich rywale nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę, a Alisson nie miał prawie w ogóle pracy. Za to Gianluigi Donnarumma wielokrotnie musiał interweniować i w pierwszych 45 minutach miał ręce pełne roboty. Kibice w Rzymie nie zobaczyli jednak żadnej bramki.

Na drugą połowę wybiegły jednak inne drużyny. Milan nagle odważnie – i przede wszystkim skutecznie – zaatakował. W 48. minucie Patrick Cutrone zakończył ładną drużynową akcję i dał niespodziewane prowadzenie Milanowi.

Sytuacji podbramkowych obie drużyny miały podobną ilość, ale Roma zupełnie nie mogła wstrzelić się w bramkę gości, a Milan raz po raz sprawdzał formę Alissona. W 74. minucie Davide Calabria zagrał klepkę z Nikola Kalinicem, wyszedł sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 2:0.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i w ten sposób Roma spadła z trzeciego na piąte miejsce w tabeli, a Milan zbliżył się do Rzymian na 6 punktów.

Występy Polaków

Thiago Cionek wyszedł w podstawowym składzie, a Bartosz Salamon wszedł na boisko w 81. minucie w wygranym przez SPAL 2013 meczu z Crotone. Zespół Polaków wygrał na wyjeździe 3:2, a bramki strzelali Mirko Antenucci, Lorenco Simic i Alberto Paloschi. Dla gospodarzy dwa trafienia zaliczył Ante Budimir.

W meczu Fiorentiny z Chievo w zespole gospodarzy jak zwykle mecz z ławki rezerwowych obejrzał Bartłomiej Drągowski. W Chievo cały mecz rozegrał Paweł Jaroszyński. Mariusz Stępiński nie pojawił się na murawie. Fiorentina wygrała to spotkanie 1:0.

Sampdoria pokonała na własnym stadionie Udinese, a w pierwszej jedenastce pojawili się Bartosz Bereszyński (został zmieniony w 85. minucie z powodu urazu) i Karol Linetty. Dawid Kownacki ponownie cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Łukasz Skorupski tradycyjnie mecz Romy przesiedział na ławce, a Wojciech Szczęsny nie miał okazji pojawić się na boisku, ponieważ mecz Juventusu został przełożony z powodu opadów śniegu, które uniemożliwiły grę w Turynie.

Niedzielne mecze Serie A:

Crotone – SPAL 2013 2:3 (0:1)
(Budimir 49′, 86′ – Antenucci 37′, Simic 51′, Paloschi 60′)

Fiorentina – Chievo 1:0 (1:0)
(Biraghi 6′)

Sampdoria – Udinese 2:1 (1:0)
(Silvestre 35′, Zapata 83′ – Silvestre 90'+5 sam.)

Sassuolo – Lazio 0:3 (0:2)
(Milinković-Savić 7′, 46′, Immobile 31′ karny)

Verona – Torino 2:1 (1:0)
(Valoti 12′, 77′ – Niang 49′)

Juventus – Atalanta (przełożony)

AS Roma – AC Milan 0:2 (0:0)
(Cutrone 48′, Calabria 74′)

Poprzedni artykułLa Liga – Griezmann demoluje Sevillę, szczęśliwa wygrana Valencii