Serie A – Juventus coraz bliżej mistrzowskiego tytułu

0
serie a

Juventus pokonał w hicie kolejki AC Milan, a wpadkę zaliczyło Napoli, które tylko zremisowało z Sassuolo. W ten sposób drużyna z Turynu ma już przewagę pięciu punktów nad drugą drużyną w Serie A.

Sassuolo – Napoli

Napoli zagrało w najsilniejszym składzie: walka o tytuł mistrzowski powoli wchodzi do decydującej fazy, a strata do prowadzącego Juventusu wynosi tylko dwa punkty. Mecz z Sassuolo miał być tylko formalnością dla drużyny Maurizio Sarriego, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Co prawda już na początku meczu piłkę w bramce gospodarzy umieścił Jose Callejon, ale napastnik Napoli był na spalonym i gol nie został uznany. Szybko mógł paść prawidłowo zdobyty gol, ale Lorenzo Insigne przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Nie minęło dużo czasu, a prowadzenie objęli gospodarze. W 22. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła najpierw w poprzeczkę, ale we właściwym miejscu i odpowiednim czasie znalazł się Matteo Politano, który wpakował piłkę do bramki.

Napoli miało ponad 70% posiadania piłki, ale nic z tego nie wynikało. Bardzo aktywny był Piotr Zieliński, który próbował otwierać drogą do bramki swoim kolegom, ale ci marnowali sytuacje lub znajdowali się na spalonych pozycjach.

W 65. minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, który zmienił Jorginho. Polak miał wzmocnić siłę ataku Napoli. Piętnaście minut później w końcu padło wyrównanie. Dośrodkowanie Mario Ruiego przeciął Rodrigo, który próbował zablokować Callejona. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że wpakował piłkę do bramki.

Wynik już się nie zmienił i Napoli niespodziewanie zdobyło tylko jeden punkt w starciu z 16. drużyną Serie A.

Juventus – AC Milan

Mecz Juventusu z odrodzonym pod wodzą Gennaro Gattuso Milanem bez wątpienia miał być hitem tej kolejki. Juventus mógł zwiększyć swoją przewagę dzięki wpadce Napoli, a Milan walczy o awans do pierwszej piątki Serie A. Gospodarze nie okazali się jednak zbyt gościnni i już w 8. minucie objęli prowadzenie. Pięknym, niesygnalizowanym strzałem zza pola karnego popisał się Paulo Dybala i było 1:0.

Dwadzieścia minut później było już jednak 1:1. Hakan Calhanoglu dośrodkowywał z rzutu rożnego, a piłkę do bramki wpakował Leonardo Bonucci, a więc były piłkarz Juventusu.

Do przerwy wynik się nie zmienił, a po przerwie kibice mogli oglądać szybką i ciekawą wymianę ciosów. W 55. minucie Calhanoglu trafił w poprzeczkę. Kilka centymetrów niżej i byłby piękny gol.

W 70. minucie znowu znakomitą sytuację miał Milan. Suso w polu karnym położył Juana Cuadrado, ale niepilnowany strzelił wysoko nad bramką.

W 73. minucie z rzutu wolnego próbował Miralem Pjanić, ale też uderzył za wysoko.

W 79. minucie Juventus potwierdził swoje aspiracje do tytułu mistrzowskiego. Sami Khedira dośrodkował piłkę z lewej strony, a Cuadrado silnym strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom.

W 87. minucie wynik meczu ustalił Khedira. Dybala ładnie wycofał do niego w polu karnym, a były piłkarz Realu Madryt płaskim strzałem w krótki róg zupełnie zaskoczył bramkarza Gianluigiego Donnarummę.