Serie A – 500. mecz ligowy Buffona i 50. gol Higuaina

0
serie a 9.02

Juventus rozegrał bardzo słabe spotkanie we Florencji, ale mimo wszystko wygrał 2:0. Gianluigi Buffon zagrał w 500. meczu Serie A, a Gonzalo Higuain zdobył swoją 50 bramkę w barwach Juventusu. Drugiego gola zdobył Federico Bernardeschi, a więc były piłkarz Fiorentiny.

Bartłomiej Drągowski oraz Wojciech Szczęsny nie znaleźli się w wyjściowych jedenastkach swoich drużyn. W drużynie gości zagrał za to Federico Bernardeschi, który latem przeszedł z Florencji do Turynu.

Początek meczu był raczej spokojny w wykonaniu obu drużyn. W 18. minucie mogło dojść jednak do małej sensacji, ponieważ Giorgio Chiellini ręką zagrał w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Po kilku minutach decyzję ostatecznie jednak anulowano, ponieważ chwilę przed zagraniem obrońcy Juventusu piłkarz gospodarzy był na spalonym.

W 38. minucie szansę na zdobycie gola z rzutu wolnego miał Miralem Pjanić. Nie wyszło, a co więcej groźną kontrę wyprowadziła Fiorentina. Gil Bastiao Dias trafił jednak w słupek i kibice wciąż nie doczekali się bramki. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

W 56. minucie kolejny rzut wolny przy polu karnym gospodarzy miał Juventus. Do piłki podszedł tym razem Bernardeschi i płaskim strzałem zaskoczył Marco Sportiello. Były piłkarz Fiorentiny dał więc prowadzenie Juventusowi, chociaż zupełnie się na to nie zanosiło, bo goście grali bez żadnego pomysłu.

Juventus grał naprawdę bezbarwnie, ale na tyle umiejętnie się bronił, że aktywni gospodarze nie byli w stanie pokonać Gianluigiego Buffona, który rozgrywał swój 500 ligowy mecz w barwach Juventusu.

W 86. minucie na 0:2 podwyższył Gonzalo Higuain. Chiellini pięknie zagrał z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Argentyńczyka, a ten strzałem w długi róg zdobył gola. Było to 50. trafienie napastnika w barwach Juventusu.

Do końca meczu wynik się nie zmienił i przynajmniej do jutra Juventus pozostanie liderem Serie A. Stara Dama ma dwa punkty przewagi nad Napoli, które jutro zagra z Lazio.

Fiorentina – Juventus 0:2 (0:0)