Sensacyjny powrót! Mariusz Pawełek na ratunek Jagiellonii Białystok

0

Mariusz Pawełek od 30 czerwca był bez klubu. Wszystko wskazywało, że dla 36-latka to koniec kariery, tymczasem on wraca do gry i to do LOTTO Ekstraklasy! Bramkarz podpisał roczny kontrakt z Jagiellonią Białystok, która ma problem z obsadą pozycji bramkarza.

Mariusz Pawełek przez trzy lata, od 2014 do 2017 roku bronił barw Śląska Wrocław. W tym czasie miał on różne okresy – był ważnym punktem drużyny, ale zdarzały mu się także serie meczów, które śledził z ławki rezerwowych. Jego kontrakt wygasł 30 czerwca o włodarze klubu z Dolnego Śląska postanowiły go nie przedłużać.

Bramkarz nie znalazł nowego klubu i wszystko wskazywało, że to znak, iż jest to koniec jego piłkarskiej kariery. Wiarygodności takim spekulacjom dodawał fakt, że Pawełek wrócił do Wodzisławia (36-latek urodził się w tym mieście i przez osiem lat grał w miejscowej Odrze), gdzie zajął się szkoleniem młodzieży.

Pawełek okazał się ostatnią deską ratunku dla Jagiellonii Białystok, która znalazła się w prawdziwych tarapatach. Kontuzji doznało dwóch bramkarzy: dobrze radzący sobie na początku sezonu Marian Kelemen oraz jego zmiennik Damian Węglarz. To spowodowało, że do dyspozycji trenera Ireneusza Mamrota pozostał wyłącznie 20-letni Krzysztof Karpieszuk.

36-latek ma być wyjściem awaryjnym dla Mamrota, który ma prawdziwy problem z obsadą bramki. Pawełek z Jagiellonią podpisał kontrakt do końca roku.

Kto wie, czy Pawełek szansy debiutu w Jagiellonii Białystok nie dostanie już w meczu najbliższej kolejki. Białostocczanie w sobotę zagrają z byłym klubem 36-latka – Wisłą Kraków. U bukmachera Fortuna za obstawione 100 złotych na Jagiellonię można zyskać 225 złotych.

________________________________________________________________________

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułYouri Tielemans mógł trafić do Arsenalu Londyn
Następny artykułTrener Las Palmas podał się do dymisji