Sebastian Larsson nowym klubowym kolegą Kamila Grosickiego

0

Hull City po spadku z Premier League nie zamierza zbyt długo grać w Champioship i celem drużyny prowadzonej przez Leonida Słuckiego jest powrót do elity. Pomóc ma w tym Sebastian Larsson, który we wtorek podpisał kontrakt z klubem Kamila Grosickiego.

Podopieczni Leonida Słuckiego dzielnie walczyli o utrzymanie w Premier League, ale celu nie udało się osiągnąć i Hull City rywalizację w nowym sezonie rozpoczęło na poziomie Championship. Z drużyny ubyło kilku kluczowych zawodników, takich jak Harry Maguire, Andrew Robertson czy Eldin Jakupović, ale postarano się także o wzmocnienia. Jednym z nich jest Sebastian Larsson.

Szwed już od 2001 roku występuje na Wyspach Brytyjskich, bowiem jeszcze jako junior przeszedł on do Arsenalu Londyn. Larsson jednak nie zdołał się przebić do pierwszego składu i w barwach “Kanonierów” rozegrał wyłącznie kilka spotkań.

90-krotny reprezentant Szwecji przez kolejne lata grał w Birmingham City oraz w Sunderlandzie. Larsson łącznie w tych drużynach rozegrał 405 oficjalnych meczów. Jego kontrakt z Sunderlandem wygasł 30 czerwca 2017 roku i nie zdecydowano się go przedłużyć.

Larsson, który czuje się najlepiej jako środkowy pomocnik, znalazł nowy klub. Szwed w przyszłym sezonie będzie klubowym kolegą Kamila Grosickiego. 32-latek z Hull City podpisał dwuletni kontrakt.

– Jestem zachwycony, że zostałem zawodnikiem Hull City i czekam na nowe wyzwania. Miałem kilka propozycji, ale czułem, że to jest najlepszy wybór i nie mogę się doczekać startu pracy z drużyną – powiedział Larsson po podpisaniu umowy.

Poprzedni artykułMaciej Iwański wznowił karierę! Zagra w Unii Oświęcim
Następny artykułZe Manuel piłkarzem Wisły Kraków!