Sandro Kulenović wypożyczony do Juventusu Turyn

0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sandro Kulenović odchodzi z Legii Warszawa. Chorwacki zawodnik został wypożyczony na jeden sezon do mistrza Włoch – Juventusu Turyn.

Sandro Kulenović przygotowania do nadchodzącego sezonu zaczął nie w Warszawie, a w Turynie, gdzie był testowany do gry w młodzieżowych zespołach Juventusu. Napastnik najwidoczniej pozostawił po sobie dobre wrażenie, bowiem przez najbliższy rok będzie zawodnikiem drużyny z Półwyspu Apenińskiego. 17-latek został wypożyczony na jeden sezon, ale triumfator poprzedniej kampanii w Serie A zapewnił sobie opcję pierwokupu.

17-letni zawodnik jest wychowankiem Dinama Zagrzeb, w którego młodzieżowych zespołach występował w latach 2008-2016. Następnie jego talent wypatrzyli skauci Legii Warszawa. Kulenović do stołecznego klubu przeszedł w 2016 roku i według nieoficjalnych informacji kosztował on 70 tysięcy euro.

Środkowy pomocnik w poprzednim sezonie nie zdołał się przebić do pierwszego zespołu Legii Warszawa. Kulenović występował wyłącznie w rezerwach oraz zespole, który rywalizował w Młodzieżowej Lidze Mistrzów. Chorwat ogólnie rozegrał 32 mecze – jego bilans to dziesięć zdobytych bramek i jedna asysta.

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji docelowo ma występować w drużynie Primavera, która rywalizuje we włoskim odpowiedniku niegdyś istniejącej w Polsce Młodej Ekstraklasy.

Nowym trenerem Juventusu Primavera jest Alessandro Dal Canto, który pracę z młodzieżowym zespołem rozpoczął pierwszego lipca 2017 roku. 42-latek wcześniej był szkoleniowcem juniorskich zespołów Empoli, Padovy czy reprezentacji Włoch do lat 17.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 196
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – pechowy Papadopulos, Pogoń wygrywa rzutem na taśmę