Sardar Azmoun wrócił do Rubina Kazań

0

Sardar Azmoun odszedł z FK Rostow. Reprezentant Iranu przeszedł do Rubina Kazań, którego zawodnikiem był już w poprzednich latach.

22-latek do Rosji trafił w 2013 roku, kiedy to Rubin Kazań wykupił go z jego rodzimej ligi, a dokładniej zespołu Sepahan FC. Sardar Azmoun jednak nigdy nie zdołał się na stałe przebić do drużyny z Tatarstanu. Irańczyk w barwach Rubina rozegrał 32 mecze, w których strzelił siedem goli.

Azmoun do FK Rostow wpierw trafił na zasadzie wypożyczenia już w 2015 roku. Reprezentant Iranu grał w tym zespole przez dwie rundy, a następnie włodarze FK Rostov zdecydowali się wykupić tego gracza za 2,3 miliona euro.

Napastnik w barwach FK Rostov radził sobie wyśmienicie – Azmoun we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 77 meczach, w których zdobył 25 goli i zanotował sześć asyst. To spowodowało, iż usługami tego zawodnika zainteresowały się angielskie kluby – Liverpool czy Everton.

Do głośnego transferu jednak nie doszło i Azmoun zdecydował się wrócić do Rubina Kazań, z którym podpisał trzyletni kontrakt. Jak dotychczas nie ujawniono kwoty tej transakcji. Oto, co zawodnik miał do powiedzenia podczas oficjalnej prezentacji:

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do miejsca, gdzie zaczynałem karierę. To dzięki Rubinowi stałem się rozpoznawalny i otrzymałem powołanie do drużyny narodowej. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, aby pomóc zespołowi w nadchodzących rozgrywkach.

Kolejna zmiana klubu?

W rosyjskich mediach spekuluje się na temat kolejnego transferu z udziałem Azmouna. Mówi się, że jego usługami poważnie zainteresowane jest Lazio Rzym. Kto wie, czy Irańczyk podczas letniego okienka ponownie nie zmieni klubu.

Poprzedni artykułKolejne wzmocnienie Schalke. Bastian Oczipka podpisał kontrakt
Następny artykułManchester City inwestuje w przyszłość. Douglas Luiz podpisał pięcioletni kontrakt