Roszady w La Liga. Real Sociedad zwonił trenera

0

Eusebio Sacristan nie jest już szkoleniowcem Realu Sociedad. Włodarze hiszpańskiego klubu o zwolnieniu trenera poinformowali za sprawą oficjalnego komunikatu. Czara goryczy przelała się po sobotnim meczu, w którym jego podopieczni ponieśli porażkę z Getafe (1:2).

Real Sociedad w niedzielę zaszokował swoich kibiców i postanowił zwolnić Eusebio Sacristana. 53-latek w tym klubie pracował od 2015 roku, a drużynę przejął po tym, jak bez powodzenia prowadził ją David Moyes. Ostatnim meczem, w którym Sacristan zasiadł na ławce trenerskiej, było sobotnie starcie przeciwko Getafe. Jego piłkarze przegrali je 1:2.

Oto treść oficjalnego komunikatu klubu w tej sprawie:

– Real Sociedad podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu trenera, Eusebio Sacristána, ze skutkiem natychmiastowym. Klub chcę podziękować mu za zaangażowanie i profesjonalizm jaki włożył w prowadzenie drużyny oraz życzyć wszystkiego najlepszego w dalszej karierze trenerskiej, a także w życiu prywatnym.

Wprawdzie Real Sociedad w tym sezonie nie radzi sobie zbyt dobrze, to jednak mało co wskazywało, że jeszcze przed końcem sezonu dojdzie do zmiany na stanowisku trenera. Tymczasowym opiekunem drużyny został Imanol Alguacil, który wcześniej pracował z drugą drużyną. Będzie on trenerem do końca obecnego sezonu.

Real Sociedad aktualnie zajmuje 15. miejsce w La Liga, ale nie jest realnie zagrożony spadkiem do niższej ligi. Alguacil debiut na ławce trenerskiej pierwszego zespołu zanotuje 1 kwietnia, kiedy to drużyna z miasta San Sebastian na wyjeździe zagra z Eibarem. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 2.91


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykuł10 wschodzących gwiazd Bundesligi
Następny artykułSouthampton zagrożony spadkiem. Którzy gracze są za dobrzy, aby pożegnać się z Premier League?