Ross Barkley jednak pozostanie w Evertonie?

0

Ross Barkley był chętny do zmiany barw klubowych podczas letniego okienka transferowego, jednak najprawdopodobniej, z powodu braku ofert, pozostanie on zawodnikiem Evertonu.

– Jego sytuacja wcale nie jest skomplikowana. My przedstawiliśmy mu dobrą ofertę przedłużenia kontraktu, a on ją odrzucił. Powiedział mi, że zamierza szukać nowych wyzwań. To jego decyzja, a ja ją respektuję. Wydaje się, że Ross na pewno od nas odejdzie. Musimy jednak poczekać, bowiem na ten moment klub nie otrzymał za niego ofert. Zobaczymy co przyniesie przyszłość – te słowa kilkanaście dni temu wypowiedział Ronald Koeman. Aktualnie wszystko wskazuje, że Ross Barkley jednak nie zmieni klubu.

Wprawdzie w mediach, szczególnie brytyjskich, spekulowano na temat tego, że są chętni na usługi Barkleya, to do konkretów nie doszło. Poinformował o tym trener Evertonu:

– Na stole nie ma ofert dla Rossa. On posiada jeszcze roczny kontrakt. Dodatkowo klub nie musi zaakceptować oferty, bowiem jest to młody i zdolny zawodnik. Jeśli ktoś chce go kupić, to będzie to wielka transakcja. Jeśli Barkley pozostanie w Evertonie to wciąż będzie częścią zespołu.

Barkley ma za sobą udany sezon. Reprezentant Anglii w poprzedniej kampanii wystąpił w 36 meczach, a jego bilans to sześć bramek oraz dziewięć asyst. Zainteresowany jego transferem miał być inny zespół z Premier League – Tottenham Spurs.

Poprzedni artykułOświadczenie Liverpoolu w sprawie Philippe Coutinho
Następny artykułPremier League czas start! Te duety będą stanowić o sile ligi