romeo jozak

Wszystko wskazuje na to, że Romeo Jozak po zwolnieniu z Legii Warszawa zaliczy bardzo miękkie lądowanie. Chorwacki menedżer jest bliski podpisania umowy z FC Basel.

Romeo Jozak miał sprawić, że Legia regularnie będzie występować w europejskich pucharach, ale szybko wyleciał z Warszawy z hukiem. Praca Chorwata opierała się głównie na pięknych przemowach na konferencjach prasowych, a efektów jego zamysłu trenerskiego nie sposób było dostrzec. Okazuje się, że 45-latek mimo to nie będzie musiał długo szukać nowego pracodawcy – chorwacki “Vecernij List” informuje, że Jozak może przejąc stery w zespole FC Basel.

Włodarze utytułowanego klubu najprawdopodobniej pożegnają się z Raphaelem Wickym po tym, jak prowadzona przez niego drużyna nie zdołała zdobyć dziewiątego mistrzostwa Szwajcarii z rzędu. Hegemonię FC Basel przerwali BSC Young Boys i wszystko wskazuje na to, że w przyszłorocznych eliminacjach do Ligi Mistrzów zespół “RotBlau” poprowadzi inny menedżer.

Co ciekawe, przedstawiciele stołecznego klubu wielokrotnie podkreślali, że dla nich wzorem prowadzenia klubu jest właśnie drużyna z Bazylei. Co więcej, w lutym funkcję doradcy zarządu przejął były prezes FC Basel, Bernhard Heusler, a jako kandydata na nowego menedżera Legii wymienia się byłego trenera tego klubu, Ursa Fischera. Jedno jest pewne – w piłce nożnej wiele rzeczy po prostu nie da się wytłumaczyć.


W ostatniej kolejce tego sezonu “Kolejorz” podejmie przed własną publicznością Legię Warszawa i postara się pozbawić ją mistrzostwa Polski. Bukmacher LvBet wycenia wygraną gospodarzy na 3,05, remis na 3,00, a kurs na zwycięstwo “Wojskowych” to 2,45.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł