Romario Balde podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk

0

Lechia Gdańsk kilka dni przed zakończeniem letniego okienka transferowego wzmocniła kadrę zespołu. Zawodnikiem klubu z Trójmiasta został Portugalczyk Romario Balde.

Piłkarze Piotra Nowaka nie rozpoczęli najlepiej nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy, a potwierdza to fakt, iż Lechia Gdańsk aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli. To spowodowało, że włodarze klubu próbują wpłynąć na wyniki drużyny. Ich sposobem jest jej wzmacnianie. Jednym z tych, którzy mają powiększyć wartość piłkarską jest Romario Balde.

20-latek urodził się w Gwinei, jednak od początku piłkarskiej kariery jest związany z Portugalią, a dokładniej z Benfiką Lizbona. Romario z powodzeniem radził sobie w młodzieżowych drużynach tego klubu, ale następnie nie przebił się do kadry pierwszego zespołu. Portugalczyk w poprzednim sezonie występował w rezerwach drużyny z Lizbony, jednak zapewne chciałby zapomnieć o tej kampanii, bowiem radził sobie kiepsko.

Teraz Romario zdecydował się na wyjazd poza Portugalię. Jego nowym pracodawcą będzie Lechia Gdańsk. Nie zdradzono kwoty transferu, a prawy skrzydłowy z nowym klubem związał się trzyletnim kontraktem.

Romario ma już za sobą pierwszy wywiad dla oficjalnej strony internetowej Lechii:

–  O polskiej Lotto Ekstraklasie wiem jeszcze niewiele, ale mój przyjaciel z Benfiki Lizbona Joao Nunes sporo mi już o niej opowiedział. Wiem, że to liga, w której walka fizyczna jest jednym z ważniejszych czynników, co jest dla mnie korzystne, bo lubię grać w kontakcie. Cieszę się, że trafiłem do klubu, w którym grają piłkarze z Portugalii, co pozwoli mi na szybką aklimatyzację. Liczę, że dzięki dobrym występom w Lechii otrzymam szansę gry w reprezentacji Portugalii do lat 21. Następnie może i w kadrze seniorów. Moim idolem jest Cristiano Ronaldo, a moim marzeniem – móc zagrać z nim w drużynie narodowej.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 215
Następny artykułWygrani i przegrani transferu Ousmane Dembele do FC Barcelona