Robert Maaskant zakończył karierę trenerską

0

Robert Maaskant postanowił zakończyć karierę trenerską.Były szkoleniowiec Wisły Kraków doprowadził ten zespół do mistrzostwa Polski w sezonie 2010/2011. 

Wisła Kraków ostatni tytuł zdobyła sześć lat temu, kiedy to triumfowała na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Ojcem tego sukcesu był Robert Maaskant. Holenderski szkoleniowiec we wtorek podzielił się zaskakującą decyzją. Mianowicie – Maaskant zdecydował się zakończyć przygodę trenerską i zająć się czymś zupełnie innym.

Holender teraz będzie spełniał się w realiach biznesowych. 48-latek został franczyzobiorcą firmy Recruit a Student, która zajmuje się pośrednictwem przy szukaniu pracy.

– Po dwudziestu latach w profesjonalnej piłce chcę poszukać innego zajęcia. Po raz pierwszy będę się zajmował czymś, o czym nie jestem przekonany, że to potrafię. Zapowiada się ciekawie – powiedział Maaskant w rozmowie z portalem telesport.nl.

Polska oknem na świat

48-letni trener przed przejęciem Wisły Kraków w 2010 roku pracował wyłącznie w holenderskich klubach. Maaskant po zakończeniu polskiej przygody był szkoleniowcem  w takich drużynach jak: Dutch Lions, FC Groningen, Dynamo Mińsk, NAC Breda, a ostatnio był opiekunem Go Ahead Eagles.

Maaskant bez wątpienia za najlepszy okres musi uznać czas spędzony w Krakowie. Holender wraz z Wisłą zdobył mistrzostwo Polski, a następnie nieudanie rywalizował eliminacjach do Ligi Mistrzów. Jego przygoda z “Wiślakami” zakończyła się 7 listopada 2011 roku po derbowej porażce z Cracovią.

Poprzedni artykułZmiana decyzji Antonio Cassano – jednak koniec kariery!
Następny artykułTrzy mecze Realu z Barceloną w ciągu 15 dni