Robert Lewandowski z kolejnym wyróżnieniem

0

Robert Lewandowski został dziś wybrany najlepszym zawodnikiem Bundesligi. Wyróżnienie o tyle ważne, że przyznawane jest przez samych zawodników.

W głosowaniu zorganizowanym przez Kicker wzięło udział 248 graczy z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Reprezentant Polski zdobył 25% głosów i wyprzedził Naby Keitę z Red Bull  Lipsk.

Można powiedzieć, że reprezentant Polski zaliczył postęp. W głosowaniu zimą był dopiero na trzeciej pozycji (plebiscyt odbywa się dwa razy w roku).

Dla Lewandowskiego to jednak trochę nagroda pocieszenia. Co prawda z Bayernem został mistrzem Niemiec, ale powiedzmy sobie szczerze, było to coś pewnego, nie było po prostu innej możliwości. Bayern odpadł z Ligi Mistrzów, przegrywając w lekko kontrowersyjnych okolicznościach z Realem. Pożegnał się z rozgrywkami pucharu Niemiec, po dramatycznym meczu z Borussią Dortmund. Sam Polak w ostatniej 34. kolejce stracił koronę króla strzelców na rzecz Aubameyanga (31:30 w bramkach dla Gabończyka). Nie można raczej tu mówić o pełni szczęścia.

Teraz przed napastnikiem Bayernu jeszcze obowiązki reprezentacyjnie – mecz eliminacji mistrzostw świata z Rumunią i zasłużony odpoczynek, urlop. Kolejny sezon będzie szansą na rehabilitację a wyzwań wiele. Oprócz walki o triumfy w Niemczech będzie walka o Champions League i przede wszystkim Mistrzostwa Świata w Rosji w 2018 roku (o ile Polska zdobędzie do nich przepustkę, na razie jest na bardzo dobrej drodze).

Osiągnięcia Polaka w Niemczech są naprawdę imponujące: mistrzostwo Niemiec z Borussią Dortmund (2011, 2012) oraz Bayern Monachium (2015, 2016, 2017), po jednym pucharze kraju z każdą z wymienionych drużyn, dwa superpuchary Niemiec oraz dwukrotny tytuł  króla strzelców Bundesligi. 

Poprzedni artykułGala Ekstraklasy 2017. Odjidja-Ofoe piłkarzem sezonu
Następny artykułPeter Bosz nowym trenerem Borussii Dortmund