Robert Lewandowski nie zagra z Portugalią

0

Plotki mówiące o kontuzji naszego czołowego zawodnika słyszeliśmy praktycznie od razu po ostatnim gwizdku sędziego w meczu z Czechami. Teraz możemy mieć pewność. Według informacji Tomasza Włodarczyka z Przeglądu Sportowego Robert Lewandowski nie pomoże swoim kolegom w meczu z Portugalią.

Snajper Bayernu Monachium zmaga się z urazem kolana i potrzebuje kilku dniu przerwy. W tym przypadku sztab medyczny reprezentacji Polski wraz z selekcjonerem uznali, że nie ma sensu ryzykować zdrowia Lewego w ostatnim meczu Ligi Narodów. Będzie to szansa dla pozostałych snajperów, którzy pozostaną na zgrupowaniu. Przypomnijmy, że Jerzy Brzęczek będzie miał do dyspozycji trzech piłkarzy na tą pozycję: Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika i Adama Buksę.

Czy ktoś wskoczy w buty Lewandowskiego? Wydaje się, że kadra tego potrzebuje. Nasz kapitan – delikatnie mówiąc – zawodzi ostatnio w barwach reprezentacji Polski. Piłkarz jest o krok od drugiej najgorszej serii w drużynie narodowej jeśli chodzi o strzelecką niemoc. Do bramki rywala nie trafił już od 642 minut. W tym czasie oddał czternaście strzałów, ale zaledwie pięć z nich było celne. W ostatnich dwóch pojedynkach w Lidze Narodów, z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim w Chorzowie, nie oddał ani jednego strzału.

Kwintesencją i podsumowaniem jego słabej formy była sytuacja z 55. minuty w meczu z Czechami, kiedy Przemysław Frankowski wystawił mu patelnię na czwartym metrze od bramki. Co prawda bramkarz naszych południowych sąsiadów delikatnie trącił piłkę, ale niekryty Lewandowski stojący przed pustą bramką powinien to trafić. Niestety tak się nie stało. Piłka przeszła mu pomiędzy nogami.

Polska zagra z Portugalią we wtorek 20 listopada. Według bukmachera LVbet, to ekipa z Półwyspu Iberyjskiego jest zdecydowanym faworytem. Kurs na naszego rywala wynosi 1.57, gdy ten na naszych reprezentantów aż 5.90. Remis został wyceniony na 4.05.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLiga Narodów TYPY do meczu Anglia – Chorwacja
Następny artykułLiga Narodów TYPY do meczu Szwajcaria – Belgia