Robert Gumny przedłużył kontrakt z Lechem Poznań

0
Robert Gumny

Lech Poznań nie tylko sprowadza do klubu nowych zawodników, ale stara się też zabezpieczyć przed utratą najzdolniejszych piłkarzy. 19-letni Robert Gumny przedłużył dzisiaj o dwa lata umowę z ,,Kolejorzem”.

Gumny ma być kolejnym wychowiankiem klubu, który odejdzie do zagranicznej ligi za kilka milionów euro. Na razie boczny obrońca nie jest jeszcze tyle wart, dlatego Lech woli zatrzymać go we własnych szeregach i pozwolić mu na systematyczny rozwój. Tylko w obecnym oknie transferowym ,,Kolejorza” opuścili Jan Bednarek, Tomasz Kędziora i Dawid Kownacki. Wcześniej szlaki przetarł Karol Linetty. Taka polityka transferowa przynosi Lechowi duże korzyści finansowe.

,,Guma” 2021

Poprzedni kontrakt Roberta Gumnego obowiązywał do końca sezonu 2018/2019. Obecna umowa wygasa natomiast w czerwcu 2021 roku. Dopiero wtedy popularny ,,Guma” będzie mógł odejść z klubu za darmo. Jeśli ktoś zgłosi się po utalentowanego zawodnika wcześniej, będzie musiał rozpocząć z władzami Lecha negocjacje dotyczące kwoty transferu.

Robert Gumny od wielu lat jest reprezentantem Polski w niższych kategoriach wiekowych. Jest zawodnikiem wszechstronnym, ponieważ potrafi zagrać po obu stronach bloku defensywnego. Trener Nenad Bjelica nie boi się na niego stawiać. Gumny wystąpił w pięciu meczach kwalifikacyjnych do Ligi Europy, a w LOTTO Ekstraklasie nie opuścił dotąd ani jednej minuty.

19-letni obrońca o miejsce w podstawowym składzie rywalizuje z Emirem Dilaverem. Austriak często ustawiany jest na pozycji stopera, dzięki czemu Gumny może kolekcjonować występy na prawej obronie. Portal Transfermarkt obecnie wycenia młodego Polaka na 225 tysięcy euro. Jego wartość jednak stale rośnie.

Poprzedni artykułPearce – Sprowadzenie Moraty to duże ryzyko
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – męczarnie na koniec kolejki w Gdyni