Robert Gumny nie zagra z Wisłą Kraków?

0

Pod znakiem zapytania stoi występ Robert Gumnego w meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków. 19-latek przedwcześnie wrócił do Poznania ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 21 z powodu choroby. 

Robert Gumny był pewniakiem do występu we wtorkowym meczu reprezentacji Polski do lat 21, w którym Biało-czerwoni w Lublinie mierzyli się z Litwą. Tymczasem trener Czesław Michniewicz w ostatniej chwili musiał dokonać korekty w składzie, bowiem zawodnik Lecha Poznań zachorował i przedwcześnie musiał wrócić do klubu.

Taki rozwój sytuacji oznacza, że może się nie skończyć wyłącznie na ominięciu meczu reprezentacji Polski do lat 21. Pod znakiem zapytania stoi również występ 19-latka w najbliższym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy, w którym Lech Poznań zagra z Wisłą Kraków. Dla popularnego “Kolejorza” będzie to niezwykle ważny mecz, gdyż w stolicy Wielkopolski nadal mają apetyty na walkę o mistrzostwo Polski, a do liderującej w tabeli Jagiellonii Białystok tracą pięć punktów. Potencjalna porażka z Wisłą Kraków może kosztować ich utratę szansę na tytuł. To nie są jedyne problemy kadrowe Lecha Poznań, w którym śmiało można mówić o pladze kontuzji.

Robert Gumny w tym sezonie rzadko pauzował – jak dotychczas nie wystąpił wyłącznie w dwóch spotkaniach – w piątej kolejce przeciwko Zagłębiu Lubin 90 minut przesiedział na ławce, a 10. serii gier w ogóle nie pojechał do Wrocławia, gdzie Lech mierzył się ze Śląskiem.

Do starcia Lecha Poznań z Wisłą Kraków dojdzie w wielkanocny poniedziałek. Gospodarzem tego spotkania będzie drużyna z Grodu Kraka. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 2.52.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułBoiska i klepiska – 29 kolejka Ekstraklasy
Następny artykułProblemy zdrowotne Dawida Kownackiego