Rickie Lambert zakończył piłkarską karierę

0

Rickie Lambert postanowił zawiesić piłkarskie buty na przysłowiowym kołku. Wychowanek akademii Blackpool zakończył karierę w wieku 35 lat.

Jeszcze kilka dni temu, głównie w brytyjskich mediach spekulowano, że będący bez klubu od lipca Rickie Lambert (wtedy pożegnał się z Cardiff City) może znaleźć nowego pracodawcę. Rzekomo jego usługami zainteresowane miało być będące w głębokim kryzysie Crystal Palace, ale do podpisania kontraktu nie doszło.

35-letni zawodnik rozwiał wszelkie wątpliwości i poinformował, że zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery:

– Miałem w trakcie mojej kariery wiele wzlotów i upadków, ale reprezentowałem podczas niej takie kluby, jak Southampton, Liverpool i grałem dla mojego kraju podczas Mistrzostw Świata w Brazylii, co znajdowało się wśród moich największych marzeń. Reprezentowanie i zdobywanie bramek dla Anglii to prawdopodobnie moje największe osiągnięcie w karierze. Będę czule wspominał każdy moment, który pozwolił mi znaleźć się w tym miejscu.

Lambert przygodę z futbolem rozpoczął w akademii Blackpool, w której jednak nie zagrzał miejsca zbyt długo. Najlepszy okres jego kariery miał miejsce podczas gdy był piłkarzem Southampton. Dzięki dobrej grze w barwach tego klubu zasłużył sobie na transfer do Liverpoolu, a następnie występy w reprezentacji Anglii, w której wziął udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułFranck Ribery nie zagra do końca roku
Następny artykułIgor Lewczuk nie jest zaskoczony brakiem powołań do kadry