Rezan Corlu podpisał umowę z AS Roma

0

AS Roma we wtorek zaprezentowała kolejnego nowego zawodnika. Tym razem do kadry zespołu prowadzonego przez Eusebio Di Francesco dołączył Duńczyk Rezan Corlu.

Rzymski klub podczas letniego okienka transferowego dokonał już wielu transakcji, z czego kilka z nich było bardzo drogich. Do AS Roma za 14 milionów euro dołączył Rick Karsdorp, a Cengiz Under, Bruno Peres czy Lorenzo Pellegrini kosztowali więcej niż 10 milionów euro.

We wtorek nowym zawodnikiem drużyny ze stolicy Włoch został Rezan Corlu. 19-letni piłkarz od początku przygody z futbolem był związany z klubem Broendby IF. Filigranowy gracz do pierwszego zespołu został dokooptowany w 2015 roku. Młodzieżowy reprezentant Danii w ubiegłym sezonie rozegrał zaledwie osiem meczów w barwach tego zespołu i jeden raz wpisał się na listę strzelców.

AS Roma za najnowszy nabytek zapłaciła 800 tysięcy euro. Jak dotychczas nie poinformowano, jakim kontraktem Duńczyk związał się z nowym klubem.

Corlu, to zawodnik, który od kilku lat jest regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Danii. 19-latek w wywiadzie udzielonym po oficjalnej prezentacji przyznał, że po prostu nie mógł odrzucić takiej propozycji:

– Bardzo ciężko jest mi żegnać się z Broendby. Spędziłem tutaj cztery lata i jestem częścią wielkiej klubowej rodziny. Z drugiej strony, oferta Romy była z tych nie do odrzucenia. Po kontuzji kolana to może być dla mnie nowy początek.

Poprzedni artykułBayern bezradny w meczu z Liverpoolem. Niewidoczny Lewandowski
Następny artykułPrzemysław Szymiński kolejnym Polakiem w Palermo