Reprezentacja Polski zagra z Hiszpanią?

0

Kto wie, czy jeszcze przed zbliżającym się mundialem w Rosji nie dojdzie do hitowego meczu z udziałem naszej reprezentacji. Spekuluje się, że może odbyć się towarzyskie spotkanie pomiędzy Polską i Hiszpanią.

Informacje na temat możliwości rozegrania takiego spotkania podali dziennikarze “Przeglądu Sportowego”. Twierdzą, że się o tym od wiarygodnego źródła. Taką wieść miał zdradzić jeden z członków młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii, która do niedawna przebywała w Polsce na młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21. Hiszpanie w finale przegrali z Niemcami i zdobyli srebrne medale.

Jeśli negocjacje zakończyłyby się pomyślnie, to spotkanie z Hiszpanią dla podopiecznych Adama Nawałki byłoby prawdziwym sprawdzianem przed nadchodzącymi mistrzostwami świata. Wprawdzie nasza reprezentacja w ostatnim czasie radzi sobie wyśmienicie, to jednak rywalami “Biało-czerwonych” w eliminacjach do mundialu w Rosji są zespoły z średniej półki. Tymczasem “La Furia Roja” to prawdziwa światowa czołówka.

W dotychczasowej historii doszło do dziesięciu spotkań pomiędzy Polską, a Hiszpanią. Bez wątpienia bilans jest korzystny dla naszych rywali, którzy osiem razy okazywali się zwycięscy. Jeden raz padł remis. Reprezentacja Polski lepsza od Hiszpanii okazała się w 1980 roku. Wtedy po dwóch bramkach Andrzeja Iwana wygraliśmy 2:0.

Bolesne wspomnienia są na pewno z ostatnim pojedynkiem tych reprezentacji. 8 czerwca 2010 roku Hiszpanie rozgromili naszych rodaków 6:0. Czy jeśli dojdzie do kolejnego meczu, to kadra Nawałki zdoła zmazać plamę? Z pewnością o zwycięstwo nie będzie łatwo, ale nasza kadra nie jest też z góry skazana na porażkę.

Poprzedni artykułKolejny transfer z udziałem Lecha Poznań? Tomasz Kędziora negocjuje z Dynamem Kijów
Następny artykułKolejny talent opuści Barcelonę. Eric Garcia przeszedł do Manchesteru City