Reprezentacja Polski zagra towarzysko z Irlandią i Czechami

0
kamil glik

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że jesienią reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie. Rywalami naszej kadry będą Czesi oraz Irlandczycy.

Niedawno poznaliśmy szczegółowy terminarz rozgrywek Ligi Narodów UEFA. Już 7 września rozpoczniemy rywalizację wyjazdowym starciem z Włochami, a zakończymy ją również przystępując do meczu jako goście – 20 listopada zagramy z mistrzami Europy, Portugalią. Pomiędzy tymi dwoma meczami podopiecznych Adama Nawałki czekają dwa spotkania kontrolne – reprezentacja Polski zagra z Irlandią i Czechami.

– Poznaliśmy już terminarz meczów w Lidze Narodów. Oprócz spotkań z Włochami i Portugalią w tych rozgrywkach jesteśmy zobligowani do rozegrania jesienią jeszcze dwóch gier towarzyskich. Zdecydowaliśmy się na spotkania z Irlandią i Czechami, a więc bardzo wymagającymi rywalami. Tym samym znamy już komplet wszystkich meczów na jesieni 2018 roku – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwszy mecz kontrolny rozegramy 11 września o godzinie 20:45, a naszym rywalem będzie Irlandia. Z Czechami zagramy 15 listopada o tej samej godzinie i będzie to idealna okazja na rewanż za niezwykle bolesną porażkę w fazie grupowej na mistrzostwach Europy w 2012 roku. Podczas turnieju organizowanego przez nas i Ukrainę apetyty Polaków były ogromne, a po remisach z Grecją i Rosją do awansu z grupy potrzebowaliśmy zwycięstwa właśnie z Czechami. Przegraliśmy jednak 1:0, a bramkę na wagę awansu z pierwszego miejsca zdobył Petr Jiráček.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

 

Poprzedni artykułJarosław Jach – Czasem w życiu trzeba zaryzykować
Następny artykułSto goli i niesamowite statystyki Harry’ego Kane’a