Reprezentacja Polski będzie rozstawiona przy losowaniu grup mistrzostwa świata

0
Adam Nawałka

Reprezentacja Polski utrzymała szóste miejsce w rankingu FIFA, a co za tym idzie może być pewna rozstawienia przy losowaniu grup mundialu w Rosji.

O spadku w najnowszym zestawieniu rankingu FIFA nie mogło być mowy – od czasu poprzedniej publikacji reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze eliminacji do mistrzostw świata w Rosji i oba wygrała. W tym momencie zespół prowadzony przez Adama Nawałkę ma na koncie 1323 punkty. Piąta w rankingu reprezentacja Belgii ma tylko 10 oczek więcej i w najbliższej przyszłości niewykluczone jest wyprzedzenie zespołu “Czerwonych Diabłów”. Kolejny ranking ukaże się 23 listopada.

Przywilej rozstawienia podczas losowania fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji będzie miało siedem pierwszych zespołów rankingu oraz gospodarz turnieju. Co ciekawe, w poprzednim zestawieniu Francja zajmowała ósme miejsce, ale w ostatniej chwili wskoczyła na premiowaną lokatę.

W porównaniu z rankingiem opublikowanym 6 lipca tego roku z pierwszej dziesiątki wypadły reprezentacje Szwajcarii i Kolumbii. Warto zauważyć, że rywale Polski z fazy pucharowej mistrzostw Europy w minionych eliminacjach wygrali 9 z 10 spotkań, a mimo to o grę w Rosji powalczyć będą musieli w barażach.

Przypomnijmy, że już w listopadzie podopieczni Adama Nawałki rozegrają dwa mecze towarzyskie – 10 listopada z Urugwajem w Warszawie oraz  3 dni później z Meksykiem w Gdańsku.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułRanking: Najlepsi defensywni pomocnicy w europejskim futbolu
Następny artykułGrzegorz Krychowiak – Wcześniej nie słyszałem o West Bromwich Albion