Reprezentacja Holandii ma nowego selekcjonera

0

Zakończył się okres bezkrólewia w reprezentacji Holandii. Drużynę, która jest pogrążona w kryzysie, w najbliższym czasie poprowadzi Ronald Koeman. Zadaniem tego trenera będzie wywalczenie przepustki na najbliższą dużą imprezę.

Włodarze KNVB (Królewskiego Holenderskiego Związku Piłki Nożnej) od kilku miesięcy głowili się nad tym, kto będzie następcą Dicka Advocaata, który po nieudanym finiszu eliminacji do tegorocznych mistrzostw świata zdecydował się zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Zadanie było na tyle trudne, że potrzeba było znaleźć szkoleniowca, który będzie w stanie “wygrzebać” drużynę narodową z kryzysu, który jest nazywany mianem największego od kilkunastu lat!

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia europejskich mediów i włodarze KNVB zdecydowali się powierzyć tę funkcję Ronaldowi Koemanowi. 54-latek w przeszłości trenował takie zespoły, jak Everton (został z niego zwolniony w październiku 2017 roku), Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Valencia CF czy Southampton. Praca w reprezentacji Holandii będzie jego pierwszą przygodą z kadrą narodową. Holender z rodzimą federacją związał się kontraktem do 2022 roku – wtedy rozegrane zostaną mistrzostwa świata w Katarze.

Zadaniem Koemana jest odbudowanie drużyny, a raczej zbudowanie jej od nowa – pokolenie, które w ostatnich latach osiągało świetne wyniki na arenie międzynarodowej już przeminęło, czego potwierdzeniem jest brak wywalczenia przepustki na dwie kolejne imprezy – mistrzostwa Europy 2016 we Francji oraz mundial, który w tym roku odbędzie się w Rosji.

54-latek w roli selekcjonera reprezentacji Holandii zadebiutuje w marcu, kiedy to popularni “Oranje” zagrają z Anglią. Oferta na to spotkanie będzie dostępna u bukmachera Fortuna.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułMateusz Praszelik dołączy do pierwszej drużyny Legii
Następny artykułPorady do Fantasy Premier League przed 27. kolejką – nowi zawodnicy